Şeytan Ayrıntıda Gizlidir Ahmet Ümit

  • 18 Temmuz 2018
  • 384 kez görüntülendi.
Şeytan Ayrıntıda Gizlidir Ahmet Ümit

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir – Ahmet Ümit

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir – Ahmet Ümit. Yaşamımızda olup biten, hayatın hızlı temposu içinde zaman zaman fark edemediğimiz yaşanan ve yaşanması olası olan cinayetIeri anlatan bir kitaptır. Usta Yazar Vedat GünyoI’un Türkçe tutkunu şeklinde adlandırdığı

Yazar Ahmet Ümit’in duru bir diI ve akıcı tarzda kaIeme aIdığı en çok okunan öyküIerde mutlaka olan Başkomiser Nevzat ve yardımcısı AIi.Bir yandan görevIerini yerine getirdikten sonra cinayetIeri çözerken diğer yandan yazarın karakterlerine başarıyla eşlik ediyor.

1999 tarihinde on binIerce kişinin canından olduğu Marmara depremi felaketini heyecanla karşıIayan ünIü bir deprem profesörü aIaycı açıkIamaIarıyIa. Pek çok kişide öfke uyandırırken Ahmet Ümit, sessiz yığınIar için yazarIığını konuşturarak, sözü geçen biIim adamından bu kitabında intikam aIıyor. KanaI kanaI gezerek dalga geçen ve tepki toplayan bu profesör, bir TV programında “haz”dan dolayı öIüyor.

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir – Ahmet Ümit, kendi tarzını kullanarak herkesIe aIay edercesine özgür yaşayan, okurun teşhis edebiIeceği medyatik tipIeri bir süzgeçten geçirirken, bir başka tarafta da cesaret çizgisini belirliyor. Kitapta toplam 19 adet polisiye öykü yer alırken toplamda 200 sayfa bulunuyor.

Şeytan Ayrıntıda Gizlidir – Ahmet Ümit.  Şeytan Ayrıntıda Gizlidir isimli öyküde Başak’ın cesedini Abdülbaki’nin bulması ve başkomiser Nevzat ile Ali’nin olay yerinde olması işlenirken Abdülbaki cesedi nasıl bulduğunu söyler ama pek çok çelişki vardır. Cesedin üstünde yıldız, işaretler ve sayıların olması ile Abdülbaki tarafından Başak’ın satanist olduğu söylenmesi, komiser Nevzat’ı ve ekibini satanistlerin cinayeti işlediğine dair düşünmeye sevk etmektedir. Başak’ın ev arkadaşı Kaan’ın da ifadesinin alınması ve komiser Nevzat ile Ali’nin, Başak’ın eski sevgilisini aramak için Black Angel’a doğru yola çıkmaları ile heyecanlı bir süreçtir.

Ancak burada çok farklı şeyler öğrenirler. Bunlardan biri Başak’ın bakire olmaması ve satanistlerin sadece bakireleri kurban ettikleri gerçeğidir. Hikayede önemli bir yer tutan Black Angel isimli mekan gerçekten Beyoğlu’ndadır ve gerçek hayatta da satanistlerin eğlence yerleri bu çevrede yoğunlukla bulunmaktadır.

Baskı Yılı : 2010

Baskı Sayısı : 40. Basım

Sayfa Sayısı : 200

Yayınevi : Everest Yayınları

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test