Ruth Ware 10 Numaralı Kamara

  • 20 Temmuz 2018
  • 250 kez görüntülendi.
Ruth Ware 10 Numaralı Kamara

Ruth Ware – 10 Numaralı Kamara

 

Ruth Ware – 10 Numaralı Kamara. Başkahramanımız Laura, seyahat yazıları yazan bir gazeteci olduğu için lüks bir gemiye davet edilir. 10 kamaralı bu lüks gemideki tüm yolcular seçkin kişilerden oluşur. Harika geçen bir geceden sonra Laura 10 numaralı kamarada kalan kadının öldürülüp denize atıldığına şahit olur. Londra’dan Norveç’e gidene kadar katiller tarafından gemide rehin kalan Laura, olayı çözmeye çalışırken 10 numaralı kamarada kimsenin kalmadığını söyleyen mürettebat ve gizemliyolcular nedeniyle öldürülen kadının varlığından dahi şüphe duymaya başlarken Laura, kimseye güvenemez bir durumdadır.

 

Ruth Ware – 10 Numaralı Kamara. Laura, evinde uğradığı saldırı ile hikayesine başlarken eşyaları çalınıyor ve kendisi de yaralanıyor. Bu yüzden günlerce uyuyamayan ve sürekli bu olay üzerinde düşünmeye çalışırken Laura, hayatını devam ettirmektedir. Yaşananların etkisini üzerinden atamamışken bu gemi yolculuğuna katılması gerekiyor. Ayrıca kendince hem kendine hem de etrafa kızıyor, hırsızlığın yaşandığı gece alkol tükettiğine hayıflanıyor, daha atik ve cesur olmamasına takılıyor ve erkek arkadaşının o gece yanında olmamasına yorumlar yaparak o gece hakkında kendini suçlamaya ve merak etmeye devam ediyor. Gemideki seçkin konuklar, konforlu seyahat ve Laura’nın iyileşmesi korkunç bir olayla sekteye uğrarken bir gece yan kamarasındaki kadının çığlık attığını ve gemiden denize atıldığını görmesi onu başka bir gerilimin içine atacaktır.

 

Ruth Ware – 10 Numaralı Kamara. Laura’nın bu gemiye adım attıktan sonra neredeyse her an insanı germenin yanı sıra beklenmedik bir şekilde heyacanlandıran hikayelere adım atması açıkça anlaşılıyor. Laura’nın kaybolan kadından ödünç aldığı rimel aniden kaybolurken evinde saldırıya uğradığı için kimse ona inanmaz. Duşta uyuyakalır ve odasına biri girer, aniden kanıtlar yok olur ve göz göre göre tuzağa düşürülür. Öte yandan denize atılan adının gizemini çözmeye çalışan Laura’nın gelecekteki bir gazete haberinde denizde bulunan cesedin ona ait olduğu söylenecektir. Bu gazete haberleri ile hikaye birden modern bir gerilim romanına dönüşürken heyacanınızı diri tutmayı başarıyor.

 

Baskı Yılı : 2017

Yayınevi : İthaki Yayınları

Yazar : Ruth Ware

Sayfa Sayısı : 376

 

 

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test