Ömer Seyfettin Kaşağı Sesli Kitap

  • 01 Temmuz 2018
  • 425 kez görüntülendi.
Ömer Seyfettin Kaşağı Sesli Kitap

Ömer Seyfettin Kaşağı Sesli Kitap

 

Sesli Kitap Nasıl Hazırlanır?

Sesli kitaplara duyulan ilginin artması ile birlikte sesli kitapları seslendirme merakı veya nasıl hazırlandığı konusu gündeme gelmektedir. Sesli kitap nasıl hazırlanır? Sesli kitapların hazırlanması için pek çok farklı aşama ve ekipmanın olması söz konusudur. Bu konuda gönüllü okuyucular olduğu gibi uzman kişiler de bu işi yapmaktadır. Herkesin yapabileceği kadar kolay olan sesli kitap seslendirme işi sadece bazı teknikler ile detaylandırılmaktadır.

Sesli kitap nasıl hazırlanır? Sesli kitaplar hazırlanırken öncelikle sessiz bir ortam olması gereklidir. Ardından da gerekli ekipmanlar ve teknolojik programlar kullanılmaktadır. Seslendirilecek olan eserin öncelikle çalışılarak telaffuz ve diksiyonunun yanı sıra sayfa ve bölüm araları da çalışılmalıdır. Seslendirmeyi yapacak olan kişinin bu iş için hazırlanması için bu teknikleri bilmesi gereklidir. Teknolojik programların da gerekli ayarlamalar neticesinde kayıt için kullanılması profesyonelce yapılmalıdır.

Sesli kitap nasıl hazırlanır? Sesli kitapların hazırlanması için gerekli ekipman ve programların kullanılmasından sonra sessiz bir ortamda kaydedilmesi tamamlanmalıdır. Stüdyo kayıtları her zaman daha akustik bir ses ve performans sunmaktadır. Sesli kitapların kayıt aşamasından sonra cd’ye veya elektronik ortama aktarılması gereklidir. Aktarım aşamasından sonra servisi ve satışı çeşitli kanallardan yapılarak müşteriye ulaştırılmaktadır. Mp3 formatında online şekilde satılan sesli kitapların yanı sıra online web sitelerinden ve cd marketlerden satılan cd veya kasetler alıcılar için alternatif çeşitlerdir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test