Okan Bayülgen Dönüşüm (Franz Kafka) Sesli Kitap

  • 29 Temmuz 2018
  • 359 kez görüntülendi.
Okan Bayülgen Dönüşüm (Franz Kafka) Sesli Kitap

Okan Bayülgen Dönüşüm (Franz Kafka) Sesli Kitap

Sesli Kitapların Okuma ve Anlamaya Etkisi

 

Sesli kitapların okuma ve anlamaya etkisi pozitif şekilde olumlu sonuçlar verdiği sonucu yapılan araştırmalarda kanıtlanmıştır. Pozitif etkileri ile çocukların özellikle okul çağında sesli kitaplar ile eğitim görmesi oldukça önemlidir. Sesli kitapların dinlenerek anlaşılmasından sonra beyinde gelişen süreçlerin olumlu anlamdaki katkıları eğitmenler tarafından son yıllarda okullarda kullanılmasının önünü açmıştır. Görme engelliler için geliştirilen sesli kitapların eğitimde de kullanılması bu kitapların teknolojisini ve içeriğini de genişletmiştir.

Sesli kitapların okuma ve anlamaya etkisi için öğrenciler için ilk adımdır. Sesli kitapların okumaya ve anlamaya faydalarının nedeni ise öncelikle iyi bir dinleyici olmayı sağlamasından geçmektedir. İyi bir dinleyici olduktan sonra iyi bir konuşmacı da olunması çok doğaldır ve bu süreç ile birlikte kendiliğinden de gelişen bir özelliktir. Bu nedenle algının ve kavramanın önünün açıldığı sesli kitapların kullanımı ile gelişim dönemindeki çocuklarda çok iyi sonuçlar alınmaktadır.

Sesli kitapların okuma ve anlamaya etkisi ile pozitif katkıların elde edilmesi için doğru kullanımı da gereklidir. Planlı ve programlı şekilde dinlenen sesli kitapların türleri farketmeksizin yaşa göre doğru kitapların seçimi bu pozitif etkilerin görülmesi için mutlak önemdedir. Sesli kitapların her yerden ulaşıma açık olması, kitap taşıma sıkıntısı yaratmaması ve farklı avantajlar sunması ile tercih edilme nedenlerine okuma ve anlama etkisi de eklenerek faydaları sıralanabilmektedir.

Okan Bayülgen Dönüşüm (Franz Kafka) Sesli Kitap

Stefan Zweig Satranç (Seslendiren; Okan Bayülgen) Sesli Kitap

Stefan Zweig Satranç (Seslendiren; Okan Bayülgen) Sesli Kitap

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test