YÖK’ün Mobil Uygulamasına Yoğun İlgi

  • 15 Haziran 2018
  • 593 kez görüntülendi.
YÖK’ün Mobil Uygulamasına Yoğun İlgi

“YÖK MOBİL UYGULAMASI” EN POPÜLER LİSTESİNE İKİNCİ SIRADAN GİRDİ

Yükseköğretim Kurulunca akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde geliştirilen ve yaklaşık bir hafta önce kullanıma sunulan “YÖK Mobil”, sanal marketlerde indirilme oranlarıyla Eğitim ve Yaşam Tarzı kategorilerinde Google Play’de Türkiye’nin en popüler 2. , App Store da ise Türkiye’nin en popüler 3. mobil uygulaması oldu.

 

Yeni YÖK’ün mobil uygulamasına yoğun ilgi

 

YÖK yetkililerinden alınan bilgiye göre, Android ve IOS işletim sistemlerine uygun ve akıllı mobil cihazlara uyumlu şekilde geliştirilen “YÖK Mobil” uygulaması “Yeni YÖK’ün dijital yüzü” sloganıyla 25 Mayıs’ta kullanıma sunuldu.

Duyurular ve akademik kadro ilanları anlık olarak cebinize geliyor

Uygulamaya üye olan kullanıcılar uygulama tarafından yapılan YÖK kurumsal haber ve duyuruları ile üniversitelerin yayınladığı öğretim görevlisi ve araştırma görevlisi kadro ilanları gibi tüm bildirimleri anlık olarak alabilmekteler.

Başkan Saraç: “YÖK Mobil uygulamamız Yeni YÖK’ün dijital yüzüdür”

Uygulamaya ilişkin konuşan YÖK Başkanı Yekta Saraç “YÖK Mobil, Yeni YÖK olarak uygulamaya soktuğumuz çok güzel ve faydalı bir mobil uygulama. Bu uygulamamız sayesinde hem akademisyenlerimiz, hem öğrencilerimiz, hem de toplumun bütün kesimi artık Türk bilim hayatında hangi alanlarda makale yazıldığını, hangi alanlarda çalışmalar, patentler ortaya koyduğu, tezler yazıldığı ve üniversitelerimizin tercih edilme durumlarıyla ilgili tüm detayları görebilecekler. Bu ve buna benzer yükseköğretimimize dair birçok bilgi artık herkesin cebinde olacak.

 

Bu uygulamanın en güzel yanlarından biri de, üniversitesini bitiren ve akademik kadro ilanlarına erişimde zorluk çeken mezunlarımıza bütün üniversite kadro ilanlarının diledikleri takdirde kendi cep telefonlarına anlık bildirilecek olması.

 

Herkes bu uygulamamızı indirebilir ve kolayca kullanabilir. Halka açık, ücretsiz bir uygulamadır. Bu uygulamamız, aynı zamanda “Yeni YÖK’ün dijital yüzüdür” dedi.

 

YÖK’ün Mobil Uygulamasına Yoğun İlgi

KPSS,

KPSS haber,

KPSS uygulama,

KPSS 2018,

YÖK’ün Mobil Uygulamasına Yoğun İlgi

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test