Gençlik ve Spor Bakanlığı 70 KPSS Puanıyla Memur Alım İlanı

  • 05 Şubat 2018
  • 510 kez görüntülendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı 70 KPSS Puanıyla Memur Alım İlanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı 70 KPSS Puanıyla Memur Alım İlanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alım ilanına başvuru süreci başlıyor. Peki ilana kimler başvuru yapabilecek.? Bakanlık hangi kadrolarda alım yapacak? Adaylar başvuru sürecinde nasıl bir yol izleyecek? tüm bu detayları siz okuyucularımıza haberimizde hatırlatıyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sayfası üzerinden bir duyuru yayımlayarak kadrosunda noksan bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere personel alımı yapacağını duyurmuştu.

Spor Bakanlığı tarafınca piyasaya sürülen personel alım ilanına müracaat süreci hafta başından itibaren başlamış olacak.

Kamupersoneli.Net olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca piyasaya çıkan memur alım ilanında yer edinen tüm detayları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz.

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ALIM YAPIYOR

Bakanlığın merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere alım yapılacak personeller Gençlik ve Spor Uzmanı kadrosunda görevlendirilecek. Kadrolu olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesine alınacak toplam personel sayısı 30 olarak açıklandı. Söz konusu ilana müracaat meydana getirecek adayların ise aşağıda belirtilen müracaat koşullarını sağlamaları isteniyor.

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfası üzerinden piyasaya çıkan personel alım duyuruına başvuru da bulunacak adaylar, bakanlık tarafından açıklanan müracaat koşullarını sağlamaları gerekiyor.

Genel işgören alımı başvuru şartlarının yanı sıra alım yapılacak uzman ekibine dair de koşulların yer aldığı ilan metninin detayları şu şekilde,

Genel başvuru Şartları; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer edinen genel şartları taşımak, kamu haklarından yoksun bulunmamak, görevini oluşturmaya engel sıhhat problemi bulunmamak ve sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak şartları içeriyor,

Eğitim Şartı; Üniversitelerin minimum dört yıllık eğitim veren ve yukarıda belirtilen öğrenim dallarından yada bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafınca önde gelen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak.

İlana Siyasal Bilgiler, İktisadi ve İdari Bilimler, İktisat, İşletme Fakülteleri Mezunları, Sosyoloji Bölümü Mezunları ve Psikoloji Bölümü Mezunları başvuruda bulunabilecek.

KPSS Şartı; İlana müracaat yapacak adaylardan KPSS şartı isteniyor. Bu şart için, ”ÖSYM tarafınca 21-28 Mayıs 2017 tarihleri arasında yapılan Kamu çalışanı Seçme sınavında, yukarıda, fakülte yada bölümlere nazaran belirlenen puan türlerinden yetmiş taban puanı almak kaydıyla başvuruda bulunanların en yüksek puana bakılırsa sıralanması neticesinde, her grup için ayrı ayrı olmak üzere alınacak” maddesi yer aldı.

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

Spor Bakanlığı tarafınca piyasaya çıkan ilana başvurular 5 Şubat 2018 tarihinde başlayacak ve 16 Şubat 2018 tarihinde son erecek.

İlana başvuru da bulunacak adaylar başvurularını “www.Gsb.Gov.Tr” web adresi üzerinden veya e-Devlet şifresi ile “https://www.Turkiye.Gov.Tr/gsb-uygulamalari?GoURL” web adresinden giriş yaparak, “Gençlik ve Spor Uzman yardımcılığı Yarışma imtihanı başvuru Formu”nu eksiksiz ve doğru bir halde detaylı özgeçmiş bilgilerini de yazıp doldurmak ve vesikalık fotoğrafı ile mezuniyet belgesini elektronik ortama aktarmak sureti ile yapacaklardır.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test