2018 KPSS lisans başvuru tarihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM sınav takvimi

  • 08 Şubat 2018
  • 516 kez görüntülendi.
2018 KPSS lisans başvuru tarihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM sınav takvimi

2018 KPSS lisans başvuru tarihleri ne zaman başlıyor? ÖSYM sınav takvimi

ÖSYM sınav takvimi içerisinde yer alan, devlet kadrolarında işyar olmak isteyenler KPSS lisans başvuru tarihlerinin ne zaman başlamış olacağını merak ediyor. Üniversite mezunları için Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, resmi web sayfasında sınavlara dair merak edilen sorulara yanıt verdi: müracaat tarihleri, imtihanın yapılacağı tarih ve imtihan sonuçlarının yayınlanacağı tarih. 2018 senesinde yapılacak olan KPSS lisans sınavına dair merak edilenler…

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi, Kamu mensubu Seçme sınavı lisans imtihan müracaat tarihleri üzerinden resmi açıklamayı kendi sitesinden yaptı. Sınava girecek olan üniversite mezunları (dördüncü sınıfta okuyan öğrenciler) için hazırlanan içerikte sınav merkezi merak edilen sorulara yanıt verdi.

KPSS LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ NE zaman BAŞLIYOR?

Sınav merkezi, KPSS’ye girecek olanlar için müracaat tarihlerini ve geç başvuru tarihini açıkladı. Buna göre; sınav müracaat tarihleri 10 Mayıs 2018’de başlıyor, 21 Mayıs 2018’de sona eriyor. Geç başvuru tarihi ise 6 Haziran 2018’de başlayıp müracaat tek bir gün içinde yapılıyor.

KPSS LİSANS SINAVI NE vakit?

KPSS lisansa dair toplam 3 imtihan yapılacaktır. Tüm üniversite mezunlarının gireceği Genel kabiliyet-Genel Kültür sınavı 22 Temmuz 2018’de yapılacaktır. KPSS Alan Bilgisi sınavları ise iki gün içerisinde yapılacaktır. Alan Bilgisi birinci gün sınavı 28 Temmuz 2018, Alan Bilgisi ikinci gün imtihanı 29 Temmuz 2018 tarihinde yapılacaktır. KPSS ÖABT sınavı ise 5 Ağustos 2018 tarihinde yapılıyor.

KPSS SINAV ÜCRETLERİ AÇIKLANDI MI?

Sınav merkezi, imtihan ücretlerini 10 Mayıs 2018 tarihinde açıklayacaktır. Her sınav ücreti farklı olacaktır. Duyuru sayfasında imtihan merkezi ücretleri yayınlayacaktır.

SINAV SONUÇLARI NE süre AÇIKANACAK?

Her sınav ayrı tarihlerde yapılırken, sınav sonuç tarihleri tek bigün içinde açıklanacaktır. Imtihan sonuçlarının açıklanacağı tarih ise 31 Ağustos 2018.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test