Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Başladı

  • 19 Ocak 2018
  • 683 kez görüntülendi.
Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Subay ve Astsubay Alımı Başvuruları Başladı

Sahil Güvenlik Komutanlığı subay ve astsubay alımı yapacak. Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yapmak üzere, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, eniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksekokuluna öğrenci alınacak.

Sahil Güvenlik Komutanlığı subay ve astsubay alımı meydana getirecek. Sahil Güvenlik Komutanlığında görev yapmak üzere, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı adına eğitim ve öğrenim görmek amacıyla ulusal savunma Üniversitesi bünyesinde Deniz Harp Okulu ve Deniz Astsubay Meslek Yüksekokuluna öğrenci alınacak.

Bu kapsamda 18 Mart 2018 tarihinde ÖSYM tarafınca milli savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme sınavı (2018 MSÜ) yapılacak. Subay ve astsubay adayları başvurularını ÖSYM müracaat merkezleri vasıtasıyla veya bireysel olarak ÖSYM’nin aday işlemleri sistemi üzerinden 15 Şubat 2018 evveliyatına kadar yapabilecekler.

Adayların Harp Okulu için 2018 yılı Temel Yeterlilik Testine (TYT) ve Yükseköğretim Kurumları sınavına (YKS), Astsubay Meslek Yüksekokulu için 2018 yılı Temel Yeterlilik Testine (TYT), girmeleri gerekiyor. Bu sınavlara girmeyen adaylar Harp Okuluna ve Astsubay Meslek Yüksekokuluna yerleştirilmeyecekler.

Lise ve dengi okullarda öğrenciliği devam edenler için 2018 senesinde Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarının kati kayıt işlemlerinin son tarihine kadar mezun olmak veya dönemine bakılmaksızın 2016 ve 2017 senesinde mezun olmak (daha önceki yıllarda mezun olanlar başvuramazlar) şartı bulunuyor.

 

Sahil Güvenlik Komutanlığı subay ve astsubay alımı duyurusu için TIKLAYINIZ.

 

Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları ve Astsubay MYO müracaat ve başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ.

2018-MSÜ Aday Başvuru Formu için TIKLAYINIZ.

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test