ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı! YKS Ne Zaman?

  • 12 Ocak 2018
  • 534 kez görüntülendi.
ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı! YKS Ne Zaman?

ÖSYM Sınav Takvimi Açıklandı! YKS Ne Zaman?

ÖSYM 2018 sınav takvimi açıklandı. Yüz binlerce öğrencinin merakla beklediği, ilk defa bu sene yapılacak olan YKS sınavının tarihi ve başvuru tarihleri de takvimde yer aldı.

YKS tarihi Belli Oldu Üniversiteye giriş sistemi değiştirilerek, LYS ve YGS sınavları kaldırılıp yerine YKS ve TYT sınavları getirildi. Yeni bir sistemle karşılaşacağı için tedirgin olan öğrenciler YKS ne süre sorusuna cevap arıyordu. Daha önce YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından meydana getirilen açıklamada YKS’nin Haziran ayında bir hafta sonu yapılacağı söylenmişti. İşte bu tarih artık kesinleşti. Yükseköğretim Kurumları imtihanı olan YKS, 23-24 Haziran 2018’de gerçekleşecek.

23 haziran sabahı ilk aşama sınavı olan TYT yapılacak. Öğleden sonrasında ise YKS sınavı yapılacak. 24 Haziran tarihinde isteyen adaylar yabancı dil imtihanına girecek. Bu sınavlara girmek isteyen öğrenciler ise 1 Mart ve 21 Mart 2018 tarihleri içinde YKS başvuru yapacak. Her iki sınav için tek başvuru olacak. Aynı Günde İki imtihan Eski sistemde Nisan ayında ilk aşfakat sınavı, Haziran ayında ise ikinci aşfakat sınavı yapılıyordu. Yeni sistemde her iki imtihan da aynı gün yapılacak.

Sabah sınavdan çıkan öğrenci, öğleden sonrasında bir sınava daha girecek. Sınava giderken yanına hiçbir şey alamayan öğrencilerin ayrıca yiyecek yemesi bile oldukça zor. Bu duruma bir de stres eklenince öğrencilerin öğleden sonraki sınavları son aşama riski getiriyor.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test