Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 06 Ocak 2018
  • 645 kez görüntülendi.
Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini Pdf E-Kitap Tanıtımı

Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini Pdf E-Kitap Tanıtımı

Nouman Ali Khan Dirilt Kalbini Pdf E-Kitap Tanıtımı

Teknolojinin karşımıza çıkardığı sonsuz olanakları düşünürsek, bugünün insanına ulaşabilmek için samimi ve bilgece bir üsluba ihtiyacımız var. Gençlerimizin artık eski, kalın kitapları karıştırıp kafa yoracak ne vakitleri var, ne de istekleri. İslâm’ın ilkelerini ve güzelliklerini, tahrif etmeden fakat muhatabı taltif ederek sunmamız gerekiyor. Buna ‘din dilinin restorasyonu’ dememiz eğer caiz ise, yapmamız gereken işte  tam da bu.
İslâm ve Kur’ân ile ilgili derin bilgisini keyifli ve bilgece bir tarzla dile getirip, bunu yaparken kendi yaşamından paylaştığı sıcak ve sıra dışı anekdotlarla okurunun ilgisini her an canlı tutabiliyor.
Nouman Ali Khan’ın Dirilt Kalbini ismiyle Türkçeye kazandırılmış olan elinizdeki ilk kitabı, günümüze dair bazı meseleler hakkında Kur’ân ayetlerinden damıttığı kıymetli dersler yer alıyor. Ayetlerin sadece iletiını değil, ayetlerde geçen ifadelerin dil özelliklerini de laf arasında aktarıyor. Kelimelerin anlamları, anlamlar arasındaki hoş nüanslar, bu tarz şeylerin ayetlere kattığı derinlik ve zenginlik… bütün bunlar, okuyucuyu hem anlatılan mevzuya bununla beraber bir bütün olarak Kur’ân’ın harikulâde üslubuna yaklaştırıyor, ısındırıyor.
Dirilt Kalbini’yi okurken, şu ayet hep hatırınızda olsun, zira ayette anlatılan şeyin ayniyle tezahür ettiğini göreceksiniz:
‘tanrı, hikmeti dilediğine verir. Kime hikmet verilmişse, ona çok büyük bir hayr verilmiş anlama gelir. Bunu sadece, temiz akıl sahipleri düşünüp anlar.’ (Bakara, 269)

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. simge burçak dedi ki:

    Nouman Ali Khan, Dirilt Kalbini adlı kitabında Kur’an’daki hadisleri, bildiğimiz ayetleri konu almış.İslami bir üslupla ve şeri kurallara uygun olarak tefsir dersleri tadında bir kitap okumanızı tavsiye ederim.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test