İskender Pala AbumRabum Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 07 Ocak 2018
  • 724 kez görüntülendi.
İskender Pala AbumRabum Pdf E-Kitap Tanıtımı

İskender Pala AbumRabum Pdf E-Kitap Tanıtımı

İskender Pala AbumRabum Pdf E-Kitap Tanıtımı

Karısı Saray, Avram’a çocuk verememişti. Saray’ın Hacer isminde Mısırlı bir cariyesi vardı. Saray Avram’a, Lütfen cariyemle birlikte ol, belki bu şekilde bir çocuk sahibi olabilirim dedi. Avram Saray’ın saslınü dinledi. Rabb’ın meleği (hamile kalan Hacer’e)  “Bir oğlun olacak, adını İsmail koyacaksın. (…) herkes ona karşı çıkacak, kardeşleri onunla hep çekişme içinde yaşayacak” dedi (Tevrat, Tekvin, Bâb 16).

İbrahim’in biri köle, biri de özgür hanımdan iki oğlu vardır. (…)

Bu hanımlar iki antlaşmayı simgelemektedir. Hacer Sina Dağı’ndandır, köle olacak çocuklar doğurur. Oysa göksel Yeruşelim özgürdür, annemiz odur. İşte bu şekilde kardeşler, hepimiz cariyenin değil, özgür hanımın (Sara’nın) çocuklarıyız (İncil, Galatyalılar 4/21-31).

İskender Pala AbumRabum Pdf E-Kitap Tanıtımı

Dünyanın en eski medeniyetlerine ev sahipliği icra eden Ortadoğu… İnsanlığın beşiği ve Hz. İbrahim’in ayak izlerini taşıyan yurtlar… Ve Müslümanlar üzerinden süregiden savaşlar… Bir bakıma Hz. İbrahim’in mirası ardındaki evlatlarının amansız mücadelesi…

Ortadoğu’da sadece düşünceler, inanışlar, canlar değil, tarih de bir katliamın pençesinde. Artık gerçeği görenler, Irak ve Suriye’de birinin kanı toprağa akarken diğer tarafta kanı bitlenen birilerini, burada bir kurşun namludan çıktığında bilinmeyen ülkelerde kabaran cüzdanları, burada annelerin ağıtları gözyaşlarına karışırken bir bölgelere gizlice kaçırılan tarihi mirası fark edebiliyorlar. Oynanmakta olan bu oyuna insanlığın geçmişiyle yüzleşmesi deniyor fakat aslında geleceğini belirleme potansiyeline sahip.

Elinizdeki kitabı sadece Roma, Kudüs ve İstanbul ekseninde bir casusluk romanı olarak değil, hem de Mezopotamya’nın sosyal, siyasal ve sanatla alakalı zamanı şeklinde de okuyacaksınız. İskender Pala’nın her zamanki etkili kaleminden nefes nefese bir polisiye…

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. suna ergen dedi ki:

    Hem polisiye hem tarihi roman türünde bir kitap, Yazar Ortadoğu’da ki karmaşanın sebebine de farklı bakış açısı getirmiş.Herkesin okuyabileceği güzel bir kitap tavsiye edebilirim..

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test