Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan İle 9 Bin 500 Personel Alımı Başladı!

  • 03 Ocak 2018
  • 525 kez görüntülendi.
Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan İle 9 Bin 500 Personel Alımı Başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı KPSS 50 Puan İle 9 Bin 500 Personel Alımı Başladı!

Diyanet İşleri Başkanlığı yayımlamış olduğu duyuruya göre bünyesine 9 bin 500 personel alımı yapacağını açıkladı! Başvuru şartları ve başvuru bilgileri haberin devamında yer almaktadır.

Diyanet İşleri Başkanlığı personel alımı yapıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı kendi resmi web sitesinde yayımladığı ilana bakılırsa bünyesindeki personel eksikliği için 9 bin 500 personel alımı meydana getirecek. Buna gore Diyanet İşleri Başkanlığı taşra teşkilatındaki SÖzleşmeli pozisyonlara farklı kadrolarda alım meydana getirecek. Adaylar başvuru yapabilmeleri için 2016 yılı Kamu personeli Seçme imtihanı puan durumuna bakılırsa ekibe girecekler.

ALIM KADROLARI NELERDİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesindeki işgören personel eksikliği için toplamda 9 bin 500 kişilik kadro ile alım yapacağını belirtti. Bu yönde Diyanet İşleri Başkanlığı, 4-B sözleşmeli olarak 3 bin Kur’an Kursu Öğreticisi, 6 bin İmam-Hatip ve 500 Müezzin Kayyım olmak üzere 9 bin 500 kişi alacak.

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Diyanet İşleri Başkanlığı kamu mensubu alım ilanına başvuru şartlarını taşıyan her aday başvuru yapabilir. Buna bakılırsa adaylardan, Kur’an Kursu Öğreticisi için kadın olmak, Hafız olmak, Adayların görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, Hala Diyanet İşleri Başkanlığı teşkilatında sözleşmeli olarak açılmıyor olmak, 657 Sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımak, İlahiyat Fakültesi, İlahiyat Meslek Yüksek Okulu, İlahiyat Önlisans veya İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak ve 2016 yılında ÖSYM tarafından yapılmış olan Kamu personeli Seçme sınavından B grubu puan durumuna göre lise mezunları için KPSSP122, Önlisans mezunları için KPSSP123 ve Lisans mezunları için KPSSP124 puan türlerinden en az 50 puan almış olmak şartları aranacaktır.

Ayrıca yakın süre içerisinde yayına almış olduğumız uygulamamız ile de sizlere hizmet vermektedyiz. Mobil uygulamamızı telefonunuza indirerek 2018 yılında devamlı olarak işgören personel alım ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Uygulamamız tamamen ücretsiz ve sadece sizler için hazırlanmıştır.
İŞİN OLSA Ücretsiz Android uygulamasını indirmek için >>> Tıklayınız.

İŞİN OLSA Ücretsiz İOS uygulamasını indirmek için >>> Tıklayınız.

BAŞVURULAR BAŞLADI!

Adaylar başvurularına başladılar. Buna nazaran Diyanet işleri Başkanlığı personel alım duyuruına müracaat yapacak adaylar e geç 16 Ocak 2018 evveliyatına kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Başvurular, (https://dibbys.Diyanet.Gov.Tr/IKYS/Sinav/KurumDisi/) adresi üzerinden sınav müracaat programı aracılığı ile 4-B Sözleşmeli (KKÖ,İ-H,M-K) Alımı (SÖZPER-2017-II) imtihan müracaat formunu dolduracaklardır.

Müracaat formunu elektroik ortamda dolduran adaylar, sınava katılabilmeleri için istenilen belgeler ile birlikte herhangi bir il Müftülüğüne 08:30 ile 16:30 saaleri içinde şahsen müracaat yapmaları gereklidir. Ayrıca duyuru hakkında daha detaylı informasyon almak için ilanın tam metini inceleyebilirsiniz. İlanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test