Ayşe Kulin Kördüğüm PDF E-Kitap Tanıtımı

  • 08 Ocak 2018
  • 600 kez görüntülendi.
Ayşe Kulin Kördüğüm PDF E-Kitap Tanıtımı

Ayşe Kulin Kördüğüm PDF E-Kitap Tanıtımı

Ayşe Kulin Kördüğüm PDF E-Kitap Tanıtımı

Bizi biz yapan geçmişimiz mi? Yoksa hayallerimiz mi? Kötü biri olmakla, kötü bir insanoğlunun yapabileceği kötü bir suçu işlemek; terazinin kollarını dengeler mi?

Bir insanoğlunun ricası sizin yaşamınızı ne derecede etkileyebilir?

Gizem, hafızasını unutmuş olan bir kadındı bir tek ama bir klinikte kalıyordu. Onu ilk bulduklarında, geçmişteki izlerine rastlayamadıkları benzer biçimde şimdiki yaşamından da bir ipucu yakalayamamıştı kimse. O yüzden kimliği bulunana kadar bu genç kadının adı Gizem olacaktı ve bu klinikte kalacaktı.

Kliniğin sahibi olan Orhan Hoca’da özellikle Gizem ile ilgilenip hafızasını kazanmasında yardımcı olmaya çalışıyordu.

Çabalar her zaman çift taraflı olursa sonuç verirdi. Ama Gizem geçmişini öğrenmekten korkuyor ve hatırlamamak için çabalıyordu. Ya kötü biriyse diye?

İnsan geçmişinden hiçbir vakit kaçamaz demişler. Sanırım bu söz her durum için geçerli. Çünkü Gizem hafızasını kazanmaya başlamıştı ama bunu kimselerle paylaşmamıştı. Endişeleri vardı ki bu konuda da haklıydı. Hepimiz aynı şeyi yapmaz mıydı?

Gizemin, hafızası tamamen geri geldiğinde ise yapması gereken tek şey güvenebileceği birini bulmaktı. Çünkü kendisi sandığından daha da önemli biriydi. Bildikleriyle…

Bildiklerini öylece her insana hatta kimseye anlatamazdı. Bu nedenle akıllıca davranmalıydı. Şu an ise güvendiği ve güvenebileceği tek fert akıl hocası Orhan Bey olmuştu. Bir gece ansızın doktorunu arayıp ona her şeyi hatırlamış olduğunı söylemiş olduğinde geri dönemeyeceği bir hata yapmıştı.

Ayşe Kulin Kördüğüm PDF E-Kitap Tanıtımı

Orhan Hoca bu özel kliniğe Gizem’i kabul etmesinin tek sebebi yalnız yakın arkadaşı olan hekim Cemil’i kırmamaktı. Fakat Gizem’i kliniğine kabul ettiğinde ise aslında içten içe başına büyük bir dert almış olduğunı biliyordu. Hele ki Cemal’in gerçeği bilip de sonradan Orhan’a söyleyince işler daha da karışmıştı.

Gizem’in parmak izine varana kadar olan tüm kayıtlarını haber alma ekibi silmişti ve Gizem bu ekip tarafınca gözetleniyordu.

Ama asıl vaka Gizem’in Orhan’a yaşam hikâyesini anlatmakla başlıyor. Hikâyesi çok sevdiği arkadaşı Tarık ile başlıyor.

Tarık ile karşılaşmaları, buluşup sevgili oluşları, Gizem’in aile yapısı, nasıl büyüyüp; kimlerle yaşadığı, aslına bakarsak bir tabip olduğu bilgilerinin hepsini öğreniyoruz.

Hiç farkında olmadan çok gizli bir göreve bulaştığını, hayatından bile önemli olan hard diski kaybettiğine birebir şahit oluyoruz.

Orhan Hoca ile bu diskin kopyasını ele geçirip içindekilerini de artık ikisi öğrendiğinde geri dönülmez bir yola girmişlerdi. Kime güveneceklerini bilmiyorlardı. Aslabir polise bu bilgileri öylesine aktarılamazdı. Fakat yapılması gereken şeyler de vardı.

Ayşe Kulin Kördüğüm PDF E-Kitap Tanıtımı

Gizem hafızasını kendisine yapılan bir suikast sonucu kaza yapmış olup yitirmişti. Ve bu tür detayları de polise de anlatmıştı. Artık kendisini sakınan Orhan Hoca değil polis olacaktı.

Nurten Hanım gözcülüğünde Gizem Şile’de ki Orhan’ın evinde tanık koruma programına katılmıştır. Buradan kaçmak ister ve çabaları hüsranla biter. En sonunda ise bu çabalarını boş verip Nurten Hanım ile arkadaş olmaya karar verir. Yaşamı normale dönmeye başlarken ise tekrardan bir bomba düşer ve film başa sarar.

Özellikle size en heyecanlı kısımları anlatmak istemedim çünkü eğer onlarda olmazsa kitabın aslabir kıymeti kalmıyor.

Ayşe Kulin’e hiç yakıştıramadım bu kurguyu. O kadar sıradan, o kadar sayfalar boş geçilmiş ki sadece okuyorsunuz. Ayşe Kulin’in günümüzde yazılan genç kurgu tarzına benzetmeye çalıştığı bu kitap gerçekten çok sıkıcı ve anlamsız. Aslabir şeyi kesinlikle hissedemiyorsunuz.

Kitapta bir olay var fakat bununla beraber da yok. Kitapta önemli olan vakalar değbilimselş de Gizem’miş gibi. Herhangi bir kesin son beklemeyin çünkü bir sonumuzda yok. Zevk alabileceğiniz kitaplardan değil. Kitabın içinde yer alan aksiyon kesinlikle yansıtılamamış ve karakterler hem çok duygusuz hem de çok tutarsız olarak yaratılmış. Sırlar var fakat kitabın başlangıcında derhal ortaya çıktığı için sayfalar sürekliliğini kaybetmiş. Derin bir yorum yapmak isterdim fakat size kurgu kadar düşüncelerimi aktarabilirim.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. yazgül aydın dedi ki:

    Ayşe Kulin kitapları sürükleyici ve etkileyici her zaman ki gibi yine güzel insanın elinden bırakası gelmiyor ama sonu net bitmemiş birazcık hayal kırıklığı 🙁 ama yinede güzel tavsiye ederim..

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test