2018 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başvuru ücreti belli oldu!

  • 01 Ocak 2018
  • 562 kez görüntülendi.
2018 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başvuru ücreti belli oldu!

2018 YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) başvuru ücreti belli oldu!

KPSS 2017/9 yerleştirme sonuçları, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Peki KPSS 2017/9 yerleştirme sonuçları nasıl öğrenilir?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafınca gerçekleştirilen 2017/9 KPSSSpor Genel Müdürlüğünün Mühendis ve tekniker Ünvanlı Kadrolarına Yerleştirme işlemi için heyecanla beklenen sonuçlar açıklandı. ÖSYM tarafınca yapılan duyuruda, tercih sonuçlarının erişime açıldığı belirtildi. Peki KPSS yerleştirme neticeları iyi mi öğrenilir?

Kamu personeli Seçme sınavı Spor Genel Müdürlüğünün Mühendis ve tekniker unvanlı kadrolarına yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından tamamlandı ve yerleştirme sonuçları erişime açıldı.

KPSS yerleştirme sonuçlarını görüntülemek isteyen adayların ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’ne giriş yapmaları yada ÖSYM’nin Sonuç izahat Sistemi’nden T.C. Kimlik Numarası ve Aday Şifresi ile sorgulama yapmaları gerekmektedir.

ÖSYM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ

ÖSYM tarafından yapılan yazılı açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi;

“KPSS 2017/9 Spor Genel Müdürlüğünün Mühendis ve tekniker unvanlı kadrolarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile 27 Aralık 2017 tarihinde saat 11:35’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.Osym.Gov.Tr web adresinden erişebilir.”

Binlerce öğrencinin gireceği YKS doğrusu Yükseköğretim Kurumları sınavı başvuru ücretleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafınca açıklandı. Peki bu yıl sınava girecekler YKS için kaç para ödeyecek. Özellikle velilerin merak ettiği 2017 – 2018 YKS imtihan ücretleri ve detayları haberimizde…

YKS BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), Yükseköğretim Kurumları sınavı’na (YKS) müracaat ücreti belirlendi. Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik Testi (AYT) ile Yabancı Dil sınavı’na girecek adaylar her oturum için 50’şer lira ödeyecek.

2018 YKS SINAVI NE vakit YAPILACAK ?

Imtihan 23-24 Haziran 2018’de yapılacak.

2018 YKS SINAVI BAŞVURULARI NE zaman BAŞLIYOR ?

Sınav başvuruları, 1 Mart-21 Mart 2018’de alınacak

2018 YKS SINAV SÜRESİ NE KADAR OLACAK ?

Sınav süresi ise 135 dakika olarak belirlendi.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test