2018 TYT Sınava Giriş Belgesi Almak için Tıkla!

  • 21 Ocak 2018
  • 491 kez görüntülendi.
2018 TYT Sınava Giriş Belgesi Almak için Tıkla!

2018 TYT Sınava Giriş Belgesi Almak için Tıkla!

 

2018 TYT sınava giriş belgesi almak için tıkla! ÖSYM’nin 2018 Haziran ayında gerçekleştirecek olduğu 2018 Temel Yeterlilik Testine katılmak için başvuru yapan adayların sınavlara girecekleri adresleri belli olduğunda takvim2018.com adresinden kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

 

Sınava girecek olan adaylara sınava giriş belgesi de gönderilmeyecek. Adayların hepsi sınava girecekleri yer ve adresleri gösteren Sınava Giriş Belgelerini başvuru yaptıkları TYT sınavları için ayrı ayrı olacak şekilde T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin (https://ais.osym.gov.tr)  adresinden alabilecekler.

Bu belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina ve salon bilgileri ile adayın fotoğrafı da yer alacaktır. Belgede adayın fotoğrafının olması kesinlikle zorunlu olurken bu belgelerin yazıcıdan dökümünü almanın

Yanı sıra belge üzerinde fotoğraflarının görünür olması da kesinlikle isteniyor.

2018 TYT sınava giriş belgesi almak için tıkla! Adaylar çıktısını alacakları bu belgelerinin renkli veya siyah beyaz belgelerini girecekleri TYT sınavında yanlarında bulundurmaları gerekiyor.

Sınav Giriş Belgesi’ni yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak ve bir TYT sınavı için düzenlenen giriş belgesi diğer TYT’ler için asla kullanılamayacak. Sınava giriş belgesinin ön ve arka taraflarında ÖSYM’nin belirlediği bilgiler haricinde bir yazı, resim, işaret vb.

Karalamalar olmaması isteniyor. Ayrıca adayların sınava girecekleri binanın  veya okulun kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat öncesinden hazır bulunmaları gerekirken adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden evvel görmeleri de faydalı olacaktır.

 

Sınava giriş belgesi ile fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgeleri de adayların yanlarında olması gereken belgeler arasındadır. Pasaport, nüfus cüzdanı, askeri kimlik belgesi, tutuklu veya hükümlü adayların durumlarını

belgeleyen fotoğraflı belge sunulması gerekmektedir. Ayrıca sürücü belgesi, meslek kartları gibi diğer tüm belgeler sınava giriş için geçerli olmayacaktır.

Sınav gününde sınav görevlilerinin fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çekmesi veya şüphelenmesi halinde adayı sınava almayabileceği gibi

adayın sınavının geçersiz sayılabileceği de göz önünde bulundurulması gereklidir.

Gerekli olan belgeleri eksiksiz şekilde yanında bulundurmayan adaylar hiç bir mazeret ile sınava alınmayacak ve sınavı geçersiz sayılacaktır. 2018 TYT sınava giriş belgesi almak için tıkla! Nüfus cüzdanı yanında olmayan adaylar ya da nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası, damga ya da güncel bir fotoğrafı olmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları için sınav kurallarına uygun tüm belgelerini tamamlayarak sınava girmeleri gereklidir.

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test