2018 TYT Sınav Giriş Belgesi İndir!

  • 19 Ocak 2018
  • 417 kez görüntülendi.
2018 TYT Sınav Giriş Belgesi İndir!

2018 TYT Sınav Giriş Belgesi İndir!

 

2018 TYT sınav giriş belgesi indir! ÖSYM’nin üniversiteye giriş için yeni sistemi olan TYT’de başarılı olan adaylar Yükseköğretim Kurumları Sınavına girmeye hak kazanacaklar. TYT Sınav giriş yerinizi ve sıranızı öğrenmek için ise (http://ais.osym.gov.tr) adresine T.C kimlik numaranız ve size özel aday şifreniz ile giriş yapmanız ve sınav giriş kağıdınızın çıktısını almanız gerekiyor.

Bu belgenin içeriğinde adayın sınava gireceği merkez, bina ve salon bilgileri ile adayın bir adet vesikalık fotoğrafı yer almaktadır. Adayın fotoğrafının bulunmadığı belgeler ise kesinlikle geçersizdir. Adaylar internetten çıktı halinde aldıkları bu belgeleri TYT sınavında yanlarında bulundurmak zorundadır.

 

Sınava giriş belgesinin ön ve arka yüzünde yer alan ÖSYM’nin yazıları dışında başka bir resim, işaret ve yazı bulunmaması gerekiyor. Gerekli olan kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin eksiksiz yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az bir saat evvelinden hazır olması da zorunlu olmaktadır. 2018 TYT sınav giriş belgesi indir! Adayların sınava girmesi için sınava giriş belgesinin yanı sıra fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de ibraz etmeleri zorunludur.

 

Nüfus cüzdanı üzerinde herhangi bir soğuk damga ve sınav görevlilerinin adayı kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf ya da T.C. Kimlik Numarası olmaması halinde nüfus cüzdanlarıyla adayların girişi kabul edilmeyecek. 2018 TYT sınav giriş belgesi indir! Sınav günü sınav görevlilerinin sınava girecek adayların fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çekmesi durumunda adayı sınava almayabileceği gibi sınavın geçersiz sayılabileceğinin de açıklandığını unutmamalıyız.

Tüm belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday için açıklaması ne olursa olsun asla hiçbir koşulda sınava alınmaması hatta sınava alınsa bile sınavının geçersiz sayılması da açıklanmıştır. Nüfus cüzdanı olmayan ya da nüfus cüzdanında T.C. Kimlik Numarası olmayan ve güncel bir fotoğrafı olmayan adayların, kimlik belgesi sebebiyle sınavda bir hak kaybına maruz kalmaması için ve mağduriyet yaşanmaması amacıyla tüm adayların sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekmektedir.

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test