2018 KPSS lisans sınavı başvuru tarihleri açıklandı: KPSS lisans konuları nelerdir?

  • 21 Ocak 2018
  • 488 kez görüntülendi.
2018 KPSS lisans sınavı başvuru tarihleri açıklandı: KPSS lisans konuları nelerdir?

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2018 KPSS lisans sınavı başvuru tarihleri konusunda açıklama yaptı, Genel Yetenek-Genel Kültür, Alan Bilgisi, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavları ne zaman sorusunun cevabını verdi. KPSS lisans konuları nelerdir? 2018 yılında hangi konulardan soru sorulacak?

2018 KPSS lisans sınavı başvuru tarihleri açıklandı: KPSS lisans konuları nelerdir?

Kamu personeli Seçme imtihanı (KPSS) Genel yetenek-Genel Kültür, Alan Bilgisi, Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) imtihan müracaat tarihleri, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav takvimi içinde paylaştı. Sınava girecek olanlar için başvuru tarihleri belli olurken, sınav merkezi “sınav ücretleri” üzerine açıklama yapmadı. Imtihan ücretleri, başvuru tarihlerinin yayınlandığı gün açıklanması bekleniliyor.

2018 KPSS LİSANS BAŞVURU TARİHLERİ

KPSS Lisans’a dair tüm başvuruları 10 Mayıs 2018 tarihinde başlıyor, 21 Mayıs 2018 tarihinde bitiyor. Geç müracaat tarihleri 6 Haziran 2018’de saat 10:00’da başlıyor, 23:59’ta bitiyor. Imtihan 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılacak. Imtihan sonuçları ise 31 Ağustos 2018 tarihinde açıklanacak.

KPSS 2018 SINAVLARI

2018 KPSS LİSANS KONULARIsınav Merkezi, KPSS Genel kabiliyet-Genel Kültür imtihanında; Türkçeden 30 soru, Matematikten 27 sual, Geometriden 3 sual, Tarihten 27 soru, Coğrafyadan 18 sual, vatandaşlıktan 9 soru ve Güncel Bilgilerden 6 suali, konuları içerisinden seçecek. Buna nazaran;

Türkçe konuları (30 sual): Sözcük anlamı, cümlede anlam, Paragraf, gramer (sözcük türleri, tamlamalar, fiiller, fiilimsiler, ekler, sözcüğün yapısı, cümlenin öğeleri, eylem çatısı, cümle çeşitleri), ifade bozuklukları, yazım kuralları, noktalama işaretleri ve sözel mantık-akıl yürütme mevzularından soru soracaktır

SINAV ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

Resmi duyuru yapılmaması nedeniyle imtihan ücretlerinin ne kadar olacağı net olarak bilinmemektedir. Fakat geçtiğimiz dönem gerçekleşen sınavda, alanlara katılım sağlayacaklardan 40, genel kabiliyet ve eğitim bilimleri sınavına katılım sağlayacaklardan ise 60 lira talep edilmişti. Bu yıl fiyatlarda artış olması beklenebilir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test