2017 İSG 2.Dönem Soru Kitapçıkları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

  • 20 Ocak 2018
  • 485 kez görüntülendi.
2017 İSG 2.Dönem Soru Kitapçıkları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

2017 İSG 2.Dönem Soru Kitapçıkları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

16 Aralık 2017 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2017 İSG 2. Dönem Sınav sorularının ve aday cevaplarının yer aldığı optik formlar erişime açıldı.

2017 İSG sual Kitapçıkları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

16 Aralık 2017 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilen 2017 İSG 2. Dehemmiyet imtihan sorularının ve aday cevaplarının yer aldığı optik formlar erişime açıldı.

Adaylar işaretledikleri cevapları ais.Osym.Gov.Tr adresinden giriş yapmış olduktan sonra 25 Ocak 2018 geçmişine kadar inceleyebilecekler. ÖSYM’den meydana getirilen resmi duyuruda şu ifadelere yer verildi:

16 Aralık 2017 tarihinde uygulanan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı 2. Dehemmiyet sınavı (2017-İSG-2. Dönem) adaylarının imtihan kitapçıklarının görüntüleri ve imtihan kitapçıklarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilmiş aday cevapları, sınav soruları ve soruların doğru cevapları; sınava giren adayların sorulara verdikleri yanıtlarını ve değerlendirme neticelarını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi https://ais.Osym.Gov.Tr üzerinden 15 Ocak 2018 tarihinde saat 15:00’den itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.Osym.Gov.Tr web adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaptıktan sonrasında ilgili sınavı ve “sual Kitapçığı Görüntüle” ekranını seçerek sınavda kullandıkları soru kitapçığı görüntüsünü, imtihan kitapçığına yapmış oldukları işaretlemeleri, bu işaretlemelerin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilmiş aday cevaplarını ve soruların doğru cevaplarını görebileceklerdir.

Ek olarak adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı biçim üzerindeki sual numaralarını tıkladıklarında, her sual için açılan yeni pencerede sorunun bulunmuş olduğu sayfayı, cevap seçeneklerini ve ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, talibin sınavda kullandığı kitapçığın sual ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile beraber ham puanları da gösterilmektedir. Bu uygulama, adayı bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.”

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test