YKS Sınav Tarihi Ne Zaman?

  • 25 Aralık 2017
  • 491 kez görüntülendi.

 

 

YKS Sınav Tarihi Ne Zaman?

 

2018 YKS sınavının ne zaman yapılacağı büyük bir merakla bekleniyordu. YKS imtihan tarihleri ÖSYM tarafınca açıklandı. 2018 yılında yapılacak olan YKS imtihanı için ÖSYM sonuçların ne zaman açıklanacağını da duyurdu. Buna nazaran, 23-24 Haziran 2018’de yapılacak Yükseköğretim Kurumları imtihanı başvuruları, 1 Mart-21 Mart 2018’de alınacak. Imtihan neticeları, 31 Temmuz’da açıklanacak.

2017 – 2018 eğitim öğretim yılı Yükseköğretim Kurumları imtihan (YKS) tarihi belli olur olmaz haberimizin teferruatından öğrenebilirsiniz.

Mahmut Özer, “YÖK tarafından açıklanan Yükseköğretim Kurumları imtihan sisteminin gerçekleştirilmesiyle ilgili her türlü hazırlığımızı yaptık. Onunla ilgili hiçbir problemimiz yok.” ifadesini kullandı. Özer, sınava başvurunun mart ayı içinde yapılacağını bildirdi.

Imtihan takvimi, sınav süreleri, imtihan başlangıç saatlerine ilişkin çalışmaların devam ettiğini belirten Özer, “Müfredat dışı sual ne olursa olsun sorulmayacak.” dedi.
Imtihan ücretini de minimumda tutmaya çalışacaklarını vurgulayan Özer, “İki oturumun toplam ücretinin 120 lira olmasını planlıyoruz.” bilgisini paylaştı.

YKS Sınav Tarihi Ne Zaman?

Sınavın haziran ayı içinde yapılacağını aktaran Özer, “sınav, okullar kapandıktan sonrasında gerçekleştirilecek. Üzerinde durduğumuz tarih, Ramazan Bayramı sonrasında 23-24 Haziran 2018.” dedi.

Prof. Dr. Özer, ikinci oturumda Türk dili ve edebiyatı-coğrafya 1, toplumsal bilimler, matematik ve fen bilimleri olmak üzere 4 kontrol yer alacağını hatırlatarak, “imtihan sürelerinin ne olacağı mevzusunda çalışmaları sürdürüyoruz. Cumartesi günü öğleden sonraki oturum tek olacağından, imtihan süresini de buna göre ayarlayacağız. Imtihan süresi mevzusunda adaylarımızın içi rahat olsun. Zaman konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayacaklar. Hatta tercihi netleşmiş olan, sayısal, sözel veya eşit ağırlık tercihi netleşen adayların, yalnız iki testi alacakları için çok daha geniş bir sürede soruları çözme imkanları olacak.” diye konuştu.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı birinci oturumu olan 120 soruluk Temel Yeterlilik Testi 23 Haziran 2017 Cumartesi Günü, 180 soruluk ikinci oturum testi ve üçüncü oturum olan 80 soruluk Dil Testi 24 Haziran 2017 Pazar Günü yapılacaktır.

YKS imtihan tarihleri ÖSYM tarafınca açıklandı. 2018 senesinde yapılacak olan YKS sınavı için ÖSYM sonuçların ne zaman açıklanacağını da duyurdu. Buna gore, 23-24 Haziran 2018’de yapılacak Yükseköğretim Kurumları sınavı başvuruları, 1 Mart-21 Mart 2018’de alınacak. Sınav neticeları, 31 Temmuz’da açıklanacak.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test