TYT 2018 Ne Zaman Yapılacak?

  • 18 Aralık 2017
  • 593 kez görüntülendi.
TYT 2018 Ne Zaman Yapılacak?

TYT 2018 Başvuru Tarihleri Açıklandı TYT 2018 Ne Zaman Yapılacak?

 

TYT 2018 Ne Zaman Yapılacak?

TYT 2018 başvuru tarihleri açıklandı TYT 2018 ne zaman yapılacak? Yeni değişen üniversiteye giriş sistemiyle birlikte TYT başvuruları Mart 2018’de başlayacağı duyuruldu. TYT sonuçları da Temmuz 2018’de açıklanması beklenirken sınav başvuruları ise 3 TL karşılığında yapılabilecek. Bir ortaöğretim okulundan daha mezun olmayan ve mezun olan diğer adaylar önceki yıllarda ÖSYS’ye başvurusu olan ve kayıtlarda geçerli bir fotoğrafı bulunan adaylar ise başvurularını bizzat kendileri internet aracılığıyla yapabilecekler.

 

ÖSYM tarafından merkezi yerleştirme yapılan eğitim programları ile özel yetenek sınavı ile öğrenci alan programlara girmek isteyen tüm adayların sınavlara girmesi zorunlu olurken mezun olan adaylardan ilk defa ÖSYS’ye başvuru yapacak olanlar başvurularını ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden yapmaları gerekiyor. Başvuru formunda TYT sınavına girmek istediğini belirten adaylar kılavuzda yazan bankalardan birine sınav ücretini yatıracaklar. 2018 TYT başvuru tarihleri düzenlenirken yapılan duyurular ile birlikre sınava girecekler ais.osym.gov.tr adresinden başvurularını kontrol edebilecekler. TYT 2018 başvuru tarihleri açıklandı TYT 2018 ne zaman yapılacak? 2018 yılı ÖSYM sınav takvimine göre  TYT sınavı Haziran ayında yapılacaktır. Sınav başvuruları Mart 2018 tarihinde OSYM Başkanlığı resmi internet sitesinden alınacak.

 

ÖSYM yeni değişen sistemdeki yapılacak sınavlara ilişkin başvuru tarihlerini açıklarken pek çok detayda da değişikliğe gidildi. Bu kapsamda Temel Yeterlilik Testi (TYT) Haziran 2018’de yapılacak sonuçlar Temmuz 2018’de açıklanacak ve TYT başvuruları ise Mart 2018’de başlayacak. Yabancı Dil Bilgisi Sınavı (İlkbahar Dönemi) Nisan 2018’de yapılırken Nisan ayında sonuçlar duyurulacak. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı Mayısta yapılırken sonuçlar Haziranda resmi web sayfalarından ilan edilecek.

TYT 2018 başvuru tarihleri açıklandı TYT 2018 ne zaman yapılacak? Kamu Personel Seçme Sınavının ise Mayıs 2018’de gerçekleştirilmesi planlanıyor ve sonuçların Haziran 2018’de açıklanması bekleniyor. Sınava başvurular ise Mart ayında alınmaya başlanacak. KPSS kapsamında Öğretmenlik Alan sınavı Temmuz ayında yapılırken sonuçlar Ağustos ayında duyurulacak, Dike Geçiş Sınavı da yine Temmuz ayında gerçekleştirilecek ve sonuçlar en geç Ağustos ayında kamuoyuna ilan edilecek.

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test