Sosyal Güvenlik Kurumu 2017 KPSS İle 50 Memur Alımı Yapıyor!

  • 24 Aralık 2017
  • 575 kez görüntülendi.
Sosyal Güvenlik Kurumu 2017 KPSS İle 50 Memur Alımı Yapıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu 2017 KPSS İle 50 Memur Alımı Yapıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumu memur personel alım yapacağını belirtti ve Yapılan duyuruya göre 50 kişilik kadro ile memur alınacak. Başvuru şartları ve diğer detaylar şöyledir.

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki işyar personel eksikliğini karşılamak amaçlı 50 kişilik boş kadro ile işyar alımı yapacağını belirtti. Buna gore adayların toplumsal Güvenlik Kurumu bünyesin katılabilmeleri için aranan niteliklere uygun olmaları gerkemektedir. Ayrıca adaylardan 2017 yılına iat Kamu personeli Seçme sınavından puan almış olmak şartı aranacaktır. Toplumsal Güvenlik Kurumu alım yapacağı Müfettiş desteksı ekibi için adaylara Giriş sınavı yapmış olacaktır. Giriş sınavının yazılı imtihanı 17 Mart 2018 tarihinde yapılacaktır.

Adayların sınava katılabilmeleri için Kamu personeli Seçme imtihanına nazaran puan sıralaması alınarak çıkan sonuca nazaran adaylar sınav zamanı günü toplumsal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, ZiyabeyCad. No.6 Balgat/ ANKARA adresinde sınava katılacaklardır.

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Sosyal Güvenlik Kurumu alımını yapacağı Müfettiş desteksı ekibi için adaylardan, 2018 yılı Ocak ayı itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak, ÖSYM tarafından meydana getirilen 2017 yılı Kamu mensubu Seçme SInavından KPSSP22 yada KPSSP48 puan türlerinden minimum 80 puan ve üzeri almış olmak, en az dört yıllık eğitim veren fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, ekonomi, işletme, iktisadive yönetimsel bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği lan ve YÖK tarafından onayanmış yurtdışı yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmak, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımak şartları aranmaktaır.

Müracaat şartlarına başvuru yapacak aadaylar müracaat belgesi ile birlikte istenilen diğer data ve belgeleri Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına vermiş olmaları gereklidir ve müracaat süreleri içinde başvuru yapmaları şarttır. Müracaat tarihleri haricinde başvru yapan adayların başvuruları geçerli sayılmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN İZLENECEK YOL:

Adaylar başvurularını, 29 Ocak 2018 tarihi ile 09 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirmeleri şarttır. Başvurular, sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı (Simon Bolivar Caddesi No. 23 Çankaya/ANKARA) adresine şahsen veya posta yolu ile yapılacak. Ayrıca postada yaşanacak gecikme sonucunda müessese görevli olmaz ve adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Müracaat formunu, sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının yukarıda belirtilen adresinden ya da www.Sgk.Gov.Tr internet adresinden temin ederek KPSS sonuç belgesi, müracaat formu, iki adet fotoğraf ile beraber başvuru yapılır. Başvurusunu meydana getiren adaylar ise daha sonradan kurum Başkanlık, Rehberlik ve Teftiş Başkanlığı ile grup başkanlıkları binalarında asılmak ve Kurumun web sitesinde (www.Sgk.Gov.Tr) yayınlanmak suretiyle açıklanacaktır.

İlanın tam metnini inceleyerek daha detaylı bilgi sahibi olabilir ve başvurularını gerçekleştirebilirsiniz. Ilanın tam metni için Buraya Tıklayınız.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test