ÖSYM KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

  • 25 Aralık 2017
  • 534 kez görüntülendi.
ÖSYM KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

ÖSYM KPSS Şartı Olmadan Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor!

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayarak ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamıştı. Söz konusu ilana müracaat süreci devam etmekte olup ilanla ile ilgili detayları haberimizde aktarıyoruz.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayarak ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklamıştı.

Piyasaya çıkan ilana nazaran, KPSS şartı olmadan yapılacak alımlar ile ilgili detayları haberimizde aktarıyoruz.

ÖSYM SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPIYOR

ÖSYM tarafınca piyasaya sürülen ilana nazaran, Matematik, Matematik Öğretmenliği, Türk Dili ve Edebiyatı, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği, Coğrafya, Coğrafya Öğretmenliği, Fizik, Fizik Öğretmenliği, Kimya, Kimya Öğretmenliği, Kimya Mühendisliği, İtalyan Dili ve Edebiyatı, Arap Dili ve Edebiyatı, Arapça Öğretmenliği, çevirmen -Tercümanlık (Arapça), Fars Dili ve Edebiyatı, çevirmen – Tercümanlık (Farsça), 4 senelik programlardan mezun 12 tane Uzman Personel alımı yapılacak.

BAŞVURU meydana getirecek ADAYLARIN DİKKAT ETMELERİ gereken HUSUSLAR

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı’nca Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla piyasaya sürülen sözleşmeli personel alım duyuruına başvuru yapacak adaylarda aranan şartlar arasında şu maddeler yer ediniyor.

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kadrolara nazaran belirlenen YDS puanına haiz olmak. Yükseköğretim kurumlarının minimum dört senelik lisans eğitimi veren yukarıda detaysı yer edinen bölümünden yada buna denkliği Yükseköğretim Kurulunca önde gelen dört yıllık fakülte veya yüksekokullardan birini bitirmiş olmak.

BAŞVURU EVRAKLARI

piyasaya çıkan ilana müracaat yapacak adayların kuruma teslim etmeleri gereken evraklar içinde, başvuru Formu, Yükseköğrenim diploması veya geçici mezuniyet belgesi ve transkript belgesinin aslı veya Başkanlık tarafından onaylı örneği, YDS belgesi, T.C. Kimlik numarası beyanı, Sabıka kaydına ilişkin yazılı beyanı, sağlık açısından görevini devamlı yapmasına engel bir durumu olmadığına ilişkin yazılı beyanı, adam adaylar için askerlikle ilişiğinin olmadığına dair yazılı beyanı yer alıyor.

BAŞVURU SÜRECİNE DAİR DETAYLAR

Yukarıda kadro ve müracaat şartlarına ilişkin bilgilerinı aktardığımız personel alım duyuruına başvuru yapmak isteyen adaylar, başvurularını 4 Ocak geçmişine kadar yapabileceklerdir. Söz mevzusu ilana başvurular ÖSYM tarafından yayımlanan müracaat Formu’nun doldurulmasının ardından başvuru evrakları ile beraber kurumun belirtilen adresine (ÖSYM İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetler Dairesi Başkanlığı, Üniversiteler Mahallesi, İhsan Doğramacı Bulvarı No:1 Bilkent/ANKARA 06800) şahsen yada posta yöntemiyle gönderilerek yapılacaktır.

İlan detaylarını görüntülemek için TIKLAYINIZ

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test