KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

  • 06 Aralık 2017
  • 507 kez görüntülendi.
KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

KPSS sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı. ÖSYM, KPSS-2017/2 sonuçlarının açıklandığını resmi sayfası üzerinden duyurdu. Adaylar, ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişilebilir. İşte KPSS sonuç duyurusu ve detaylar!

 

KPSS TERCİH SONUÇ SAYFASI

 

Toplam 2 bin 38 kadro için meydana getirilen KPSS tercih sonuçları açıklandı. KPSS 2017/2 tercih döneminde 151 bin 81 fert işlemlerini gerçekleştirdi. Toplam 2 bin 38 kişilik kontenjan kapsamında, Ön Lisans ve Ortaöğretim türüne tahsis edilen kontenjanların tamamı doldu. Lisans bölümündeki 4 kişilik kadroya ise yerleştirme yapılmadı, boş kaldı. 2 bin 38 kişilik kadroda 918 birey ile en çok saptanca Ön Lisans kısmına ayrıldı. Ortaöğretim kadrosuna 208, Lisans kadrosuna ise 912 kişilik saptanca ayrıldı. Lisans kontenjanında ise 4 kişilik kontenjan boş kaldı. Tercih icra eden aday sayısı ise rakamlara şu şekilde yansıdı; Lisans 51 bin 321, Ön Lisans 58 bin 409, Ortaöğretim 41 bin 351.

 

İşte ÖSYM’nin sonuç duyurusu;

KPSS-2017/2 : Bazı Kamu müessese ve kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme neticeları Açıklandı

KPSS-2017/2 Tercih Kılavuzunda yer alan Bazı Kamu kuruluş ve müesseselerinin kadro ve pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile 6 Aralık 2017 tarihinde saat 15:20’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.Osym.Gov.Tr internet adresinden erişilebilir.
Adaylara saygıyla duyurulur.

KPSS YERLEŞTİRMELERİ NASIL YAPILACAK?

4.1 Bu kılavuzda yer alan kadro ve pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafınca merkezi olarak yapılacaktır.

4.2 Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet zamanı itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

4.3 Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyindeki kadrolara yerleştirme yapılırken ÖSYM’ce sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan program/alan ile kadro ve pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlılık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edilmiş olduğu takdirde lafmevzusu tercih iptal edilecektir.

4.4 Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki detayları esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların kamu müessese ve kurumlarınca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

4.5 Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle kadro ve pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir talibin son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşememiş olacaktır.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test