KPSS Sanıklarına Hapis ve Para Cezası!!!

  • 26 Aralık 2017
  • 580 kez görüntülendi.
KPSS Sanıklarına Hapis ve Para Cezası!!!

KPSS Sanıklarına Hapis ve Para Cezası

 

Soruların FETÖ tarafından sızdırıldığı gerekçesiyle iptal edilen 2010’daki KPSS’ye ilişkin haklarında dava açılan 3 sanığa 9 yıl 4 ay 15’er gün hapis cezası verildi.

 

Soruların FETÖ tarafınca sızdırıldığı sebebi öne sürülerek iptal edilen 2010’daki KPSS’ye ilişkin haklarında dava açılan 3 sanığa 9 yıl 4 ay 15’er gün hapis cezası verildi. Sanıklara ek olarak çalıştıkları süre süresince aldıkları maaşın iki katı kadar para cezası verildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2010’daki KPSS sorularının FETÖ tarafınca sızdırıldığının tespit edilmesi üzerine mevzu ile ilgili soruşturma başlatmıştı. Bu kapsamda 3 sanık hakkında “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “kamu kurum ve kurumlarının ziyanına zincirleme dolandırıcılık” kabahatlarından oluşturulan davanın karar duruşması görüldü. Ankara 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen davaya tutuklu sanıklar Ali Sert ve Hasan Bülbül, tutuksuz sanık Nurgül Bülbül ve taraf avukatları katıldı. Esas ile alakalı mütalaaya karşı savunmaları alınan sanıklar, suçlamaları reddederek beraatlerini istediler.

Mahkeme heyeti, beyanların alınmasının peşinden sonucunı açıkladı. Mahkeme, sanıklar Hasan Bülbül, Nurgül Bülbül ve Ali Sert’in “silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “kamu müessese ve kuruluşlarının zararına zincirleme dolandırıcılık” kabahatlarından 9 yıl 4 ay 15’er gün hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, sanıklara hapis cezasının yanı sıra çalıştıkları sürede aldıkları maaşların iki katı kadar adli para cezasına çarptırılmasına hükmetti

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test