Kamu Kurumlarına KPSS’li KPSS’siz Sözleşmeli Memur Alımı Yapılıyor

  • 29 Aralık 2017
  • 560 kez görüntülendi.
Kamu Kurumlarına KPSS’li KPSS’siz Sözleşmeli Memur Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla sözleşmeli memur alım ilanı yapan 6 farklı kamu kurumumun yayımlamış oldukları personel alım ilanlarının detaylarını siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. Detaylar haberimizde…

6 farklı kamu kurumu Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladıkları ilanlar ile ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere işgören alımı yapacaklarını açıkladılar.

Kamu kurumları tarafınca piyasaya çıkan sözleşmeli memur alım ilanlarında yer edinen kadroları, ilanlara müracaat koşullarını ve diğer detayları haberimizde aktarıyoruz.

SÖZLEŞMELİ memur ALIMI yapan KURUMLAR

Sözleşmeli personel alımı yapacağını açıklayan ve yayımladıkları ilanlara başvuru süreci idame eden 6 farklı kamu kurumu, Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Türkiye Vagon endüstri Genel Müdürlüğü, Selçuk Üniversitesi, Adnan Menderes Üniversitesi ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi olarak açıklanmıştır.

KAMU KURUMLARI TARAFINDAN AÇIKLANAN memur ALIM İLANLARI

6 farklı kamu kurum tarafınca yayımlanan personel alım ilanlarında çeşitli kadrolarda 100 işyar alımı yapılacağı açıklandı. Söz mevzusu kurumların ilanlarında yer alan kadrolarda ise, Uzman yardımcısı, İç Denetçi, Uzman Personel, Çeşitli alanlarda Mühendis, Hemşire, sağlık personeli, Biyolog, sıhhat Teknikeri olarak belirtilmiştir.

KAMU KURUMLARINA PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Kamu kurumlarına personel alımlarında, adaylarda aranılan bazı koşullar bulunmaktadır. Kamu kurumlarının birbir çok için ortak olan bu personel alım koşullarını aşağıda aktarıyoruz. Ek olarak, aşağıda yer edinen genel şartların haricinde kurumlar alım yapacakları kadrolara nazaran, kendilerince belirledikleri özel koşulların adaylar tarafından sağlanmasını isteyebilmektedirler.

Kamu kurumlarına işyar alımı için ortak olan genel şartlar, Türk Vatandaşı olmak, 657 sayılı Kanunun 48. Maddesinde belirtilen genel şartları taşımak, Kamu haklarından yoksun bulunmamak, Askerlikle ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak. Kurumun alımını yapacağını açıkladığı kadrolara gore belirlenen eğitim seviyesinden mezun olmak,

açıkladığımız bu şartların yanı sıra, yukarıda bahsi geçen kurumların bazıları personel alımlarında KPSS şartı ararken bazı kurumlar KPSS’ye girmiş olmayı kafi buluyor. Bu iki seçeneğin aksine bazı kurumlar ise personel alımlarında KPSS şartı aramıyor. KPSS şartı ile ilgili detayları aşağıda vermiş olduğumuz ilan bağlantılarından kuruma bakılırsa öğrenebilirsiniz.

BAŞVURU SÜRECİ

Yukarıda kadro ve aday alımı koşullarına ilişkin ayrıntılarını paylaştığımız memur alım ilanlarına başvuru süreçleri devam etmekte olup son başvuru süreci kurumlara göre farklılık göstermektedir.

Söz konusu ilanlar ile ilgili diğer detaylara ulaşmak ve başvuru sürecine dair ayrıntılı bilgi edinmek isteyen adaylar aşağıda yer alan bağlantıları kullanabilirler.

İLANLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı, personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Türkiye Vagon Sanayi Genel Müdürlüğü, personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Selçuk Üniversitesi, personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Adnan Menderes Üniversitesi, personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, personel alım ilanı detayları için TIKLAYINIZ

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test