Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapılacak

  • 25 Aralık 2017
  • 500 kez görüntülendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 Memur Alımı Yapacak

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yaptığı duyuruda lisans kadrolarında istihtam edilmek üzere 34 Mühendis, önlisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 26 tekniker Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 işyar Alımı yapacak. Çeşitli illere alınacak olan 60 kişilik işyar ekibi çeşitli illerde Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecektir. KPSS puanı yeterli ve istihdam edilecek memuriyetin yeterliliğine sahip olanlar içerisinden Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 işyar Alımı meydana getirecek. Peki 34 mühendis ve 26 uygulaman hangi illerde istihdam edilecek ve başvurular iyi mi ve nereye yapılacak daha detaylı bakalım.

Mühendis ve uygulaman memur alımları hangi illere yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 işyar Alımı yapacak, fakat bunu tek bir şehir değil çeşitli illerde istihdam edilmek üzere 34 Mühendis ve 26 tekniker alacaktır. Lisans kadrolarında istihdam edilmek üzere başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere Ağrı, Amasya, Antalya, Artvin, Aydın, Bayburt, Bilecik, Burdur, Çankırı, Denizli, Erzincan, Erzurum, Giresun, Hatay, , Karaman, Kastamonu, Kars, Kırklareli, Kocaeli, Mardin, Sakarya Sinop, Siirt, Trabzon, Uşak ve Zonguldak şehirlerinde lisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 34 mühendis alınacak. Gene başta İstanbul ve İzmir olmak üzere Adana, Antalya, Balıkesir, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Kocaeli, Kastamonu, Konya, Malatya, Mersin, Sakarya, Sivas ve Trabzon illerine ön lisans kadrolarında istihdam edilmek üzerine 26 uygulaman alınacak, böylelikle toplamda Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 işyar Alımı yapacak.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı iyi mi ve nereye yapılacak

Çeşitli illerde lisans ve ön lisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 60 işyar alınacak. Işgören alımları Kamu mensubu Seçme sınavından geçerli puan almış ve istenilen mezuniyet belgesi ve kaidelere uygun kişiler içerisinden yapılacaktır. Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 işgören Alımı yapacak ve bu memuriyete alınmak için ÖSYM internet sitesinden T.C. Kimlik numarası ile KPSS 2017/9 tercih kılavuzuna giriş yaparak tercih ettikleri şehirleri web üzerinden yapabilirler. ÖSYM KPSS 2017/9 sayfasına girenler ekrandan tercih yap sekmesine basarak tercihlerini yapabilirler. Tercih kılavuzunda, genel bilgiler, lisans ve ön lisans kadro ve pozisyonlar, özel koşullar, lisans ve ön lisans mezunları nitelik kodları ile programlarını bulacaklarıdır. Dilekçe örneği de olan tercih kılavuzunu kullanmak için 15 lira ücret yatırılması gerekmektedir.

Gençlik ve Spor Bakanlığı memur alımı için tercih kılavuz ücreti nereye ödenir

30’dan fazla şehirde lisans ve önlisans kadrolarında istihdam etmek için Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 işgören Alımı yapacak. ÖSYM KPSS 2017/9 Tercih Kılavuzu ile yapılacak müracaat ve tercihler için 15 TL harç yatırmak gerekmektedir. 15 Lira’lık Tercih Kılavuzu harcını, Akbank, Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve Halkbank’ın tüm şube, ATM ve web bankacılığı sisteminden yapabilirsiniz. Ayrıca, Türk iktisat Bankası’nın tüm şube ve internet bankacılığı ile Ziraat Bankası’nın yalnızca web bankacılığından harç ödemesini yapabilirsiniz.

Duyuru ilamı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme tarafınca yapılmış ve biroldukça ilde Lisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 34 mühendis, gene biroldukça ilde Önlisans kadrolarında istihdam edilmek üzere 26 uygulaman Gençlik ve Spor Bakanlığı KPSS 2017/9 ile 60 memur Alımı meydana getirecek. 482 başvuru yapacakların tercihlerini değişiklik yapma şansları olmadığı için Tercih Kılavuzunu dikkatlice okuyup, doldurması ve memuriyet yapmak istedikleri şehirleri iyice düşünerek yazmaları gerekmektedir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test