En Az Lise Mezunu Hizmetli Alımı Başvurusu İçin Son Saatler (KPSS 60 Puan)

  • 24 Aralık 2017
  • 570 kez görüntülendi.
En Az Lise Mezunu Hizmetli Alımı Başvurusu İçin Son Saatler (KPSS 60 Puan)

En Az Lise Mezunu Hizmetli Alımı Başvurusu İçin Son Saatler (KPSS 60 Puan)

Danıştay Başkanlığı en az lise mezunu personel alımı yapıyor. Yayımlanan ilana başvurular için son saatlere girildi. Peki başvurular nasıl yapılacak? Başvuru şartları nedir? Başvurular nereye yapılacak?

Danıştay Başkanlığı minimum lise mezunu adaylar arasından hzimetli alımı yapıyor. Müracaat için son saatlerer girildi.

Danıştay tarafından geçtiğimiz hafta piyasaya çıkan ilanda en az lisemezunu adaylar arasından hizmetli alımı yapılacağı duyuruldu. 18 Aralık 2917 günü süregelen başvuruların 22 Aralık 217 Cuma günü sona ereceği açıklandı. Adayların bugün mesai bitimine kadar aşağıdaki evraklarla beraber Danıştay Başkanlığına müracaat etmesi gerekmektedir.

Kimler Başvurabilir?

İlana müracaat yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşıması, 31/12/1982 ve sonrası doğmuş olmak, 2016-KPSS lisans ve 2016-KPSS ortaöğretim/ön lisans sonuçlarına gore (lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94) puan türünden en az 60 puan almış olmak, arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olması erekmektedir.

Başvuru Şekli

İlana müracaat yapacak adayların aşağıdaki evraklarla beraber Danıştay Başkanlığına 22 Aralık 2017 mesai bitimine kadar müracaat etmesi gerekmek

# başvuru formu (Danıştay Başkanlığı’nın web sitesinden http://www.Danistay.Gov.Tr temin edilecek ve müracaat sahibi tarafınca doldurulup, fotoğraf yapıştırılarak imzalanacaktır.)

# Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi,

# 2016 yılı KPSSP3, KPSSP93 yada KPSSP94 puan türünden birini içeren, üzerinde doğrulama kodu bulunan KPSS sonuç belgesi. (ÖSYM Başkanlığından kurumumuz tarafınca teyit edilecektir.)

# mezuniyet belgesi aslı veya okul ya da noter onaylı sureti veya e-devlet’ten alınan ve doğrulama kodu bulunan mezuniyet belgesi ve fotokopisi,

tedir.

Müracaat meydana getiren adaylar arasından KPSS puan sıralamasına bakılırsa 35 kişi sözlü mülakata çağrılacak. Sonuç açıklama zamanı belli değil. Ancak sonuçların 1-2 hafta içinde Danıştay Başkanlığı resmi sayfasından açıklanması bekleniyor.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test