BAŞARI NOTU NASIL HESAPLANIR?

  • 13 Aralık 2017
  • 470 kez görüntülendi.

BAŞARI NOTU NASIL HESAPLANIR?

BAŞARI NOTU NASIL HESAPLANIR?

 

Açıköğretim Fakültesi AÖF sınavlarına giren adaylar imtihan sonuçları açıklanmadan önce tahmini puanlarını hesaplamak için yukarıdaki linki kullanabilirler.

Ders isimlerinizi birinci sütuna ve denk geldiği kredi sayıını ‘kredi sayısı’ kutusuna girin. Vize ve final sınavlarından aldığınız notları girip en altta yer edinen ‘hesapla’ butpnuna basın. Böylece sistem geçme notu ve harf karşılığı ile beraber katsayı karşılığını da size hesaplayıp sunacak.

Bir diğer merak edilen konusu ise AÖF ders geçme notu ile ilgili. Yeni sistemde, öğrencilerin bir dersten başarılı sayılabilmesi için 100 üzerinden değerlendirmeye alınan kâğıtlarda 35,00 yahut üzerinde başarı puanı alması gerekmektedir.

İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan derslerle ödev ve laboratuvar uygulamaları olan dersler ise bu kapsamın dışında tutulmuştur.

Çan eğrisi sistemi sebebiyle öğrencilerin aldığı ham puanların haricinde standart sapma etkisi ile fakültes sisteminden eksrta artı ya da eksi puanlar gelmektedir. Dolayısıyla yukarıdaki sistemde meydana getirilen puan hesaplaması ham puanlar üzerinden yapılmakta ve ortalama geçme notunu vermektedir.

Şartlı olarak belirtilen derslerden (DD, DC, CD ) geçmek için Genel not ortalamanızın ( Şimdiye kadar aldığınız tüm notları ortalaması) 2,00 ve üzerinde olmalıdır. Genel not ortalamanız 2,00’ın altında ise şartlı geçen dersleri yeniden almanız gerekir.

AÖF’TE DÖRT YANLIŞ BİR DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR MU?

Yeni imtihan devri beraber kuşkusuz maksimum sorulan ve merak edilen sorulardan birisi de dört yanlış bir hakikatı götürüyor mu? Sorusuydu. Açıköğretim öğrencilerinin ilk kez katıldığı yeni imtihan sistemine gore dört yanlış bir hakikatı götürecek olup puanlama buna nazaran yapıldı. Kısaca bu imtihan döneminde Açıköğretim Fakültesi’nde dört yanlış bir hakikatı götürdü.

ÖSYM’nin yaptığı sınavlarda geçerli olan dört yanlışın bir hakikatı götürmesi uygulaması Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) taraından açıköğretim sınavlarında da uygulanmaya başladı. Bu sistem yalnız Anadolu Üniversitesi’nde değil tüm Açıköğretim Fakültelerinde geçerli olacaktır.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test