Artık KPSS ile Personel Alımı Yapılacak

  • 26 Aralık 2017
  • 577 kez görüntülendi.
Artık KPSS ile Personel Alımı Yapılacak

Çalışma Bakanı: Artık KPSS ile Personel Alımı Yapılacak

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, taşerona kadro açıklaması yaptı. Çalışma Bakanı artık taşeron işçi alımı olmayacağını, KPSS puanı ile personel alımı yapılacağını açıkladı.

Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlı, taşerona kadro düzenlemesi mevzusunda açıklamalar yaptı. 24 Aralık 2017 tarihindeki Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 696 sayılı KHK ile verilen kadro konusunda detayları açıkladı. Çalışma Bakanı artık taşeron işç, alımı olmayacağını, KPSS ile personel alımı yapılacağını ifade etti.

Çalışma Bakanı Sarıeroğlu, katıldığı programda kendisine yöneltilen; kamu kurumlarına taşeron işçilerin yaptığı işlere nasıl personel alınacağı sorusunu yanıtladı. Bu biçim kamu personeli alımlarının artık taşeron kapsamında olmayacağını ifade eden Sarıeroğlu, taşeron işçi alımı yapılan pozisyonlara artık İŞKUR aracılığıyla işçi alımı yapılacağını belirtti.

Çalışma Bakanı’nın açıklamalarına nazaran bu kurumlara artık İŞKUR ile personel alınacak. Alınacak işçilerde lise ve üzeri öğrenim şartı bulunuyorsa KPSS puanı ile alım yapılacak. Lisenin altındaki öğrenim düzeylerinde ise alımlar, İŞKUR’un hali hazırda yaptığı benzer biçimde kura ile yapılacak. Belediye personel alımları ise İçişleri Bakanlığının belirleyeceği şekilde yapılacak.

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test