AÖL Sınav Giriş Yerleri

  • 08 Aralık 2017
  • 524 kez görüntülendi.
AÖL Sınav Giriş Yerleri

AÖL Sınav Giriş Yerleri

Açık Öğretim Lisesi okuyan binlerce öğrenci için beklenen gün geldi, çattı. 9-10 Aralık’ta yapılacak olan sınava sayılı saatler kala AÖL imtihan yerleri sorgulanıyor. Ulusal Eğitim Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde resmi web sitesinden (2017) AÖL imtihan giriş yerleri ekranını adaylara açmıştı. Açık Öğretim Lisesi sınav giriş yerleri (belgesi) sorgulamak için detayları inceleyebilirsiniz.

Ulusal Eğitim Bakanlığı, 9 ve 10 Aralık tarihleri içinde gerçekleşecek Açık Öğretim Lisesi imtihan giriş yerlerini açıklamıştı. Sınava sayılı saatler kala öğrenciler son hazırlıklarını yaparken bir taraftan da AÖL sınav giriş bölgeleri ekranını sorgulamaya başladı. MEB’in aol.Meb.Gov.Tr adresinden erişime açılan AÖL imtihan yerleri bu başlık altından rahatça öğrenilebiliyor. İşte Açık Öğretim Lisesi sınav giriş belgesi ekranı..

AÖL SINAV GİRİŞ bölgelerİ AÇIKLANDI

Açık Öğretim Lisesi imtihan giriş yerleri açıklandı. Adaylar aol.Meb.Gov.Tr adresine aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak rahatlıkla ulaşabilir. TC kimlik numarası ve okul numarasını yazarak sınav giriş belgesini görüntüleyebilir.

(AÖL imtihan giriş belgesi görüntülemek için tıkla)

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLA

MEB’DEN ÖNEMLİ DUYURU

Önemli Not: Sınava giriş belgeleri internet Explorer’ da sorunsuz açılabilmektedir. öteki tarayıcıları (Google Chrome, Mozzila, Opera vb) kullanıp da problem yaşayan öğrencilerimiz sınav giriş belgelerine erişiminde web Explorer’ ı kullanabilirler.

AÇIK LİSE (AÖL) SINAV TARİHLERİ NE süre?

Ekim ayında yapılan sınavlar sonrası yeni kayıt işlemlerinin de tamamlanmasının ardından Açık Öğretim Lisesi 2017—2018 eğitim öğretim yılı 1. Dönem sınavlarının 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde yapılacağı bildirildi.

AÖL NEDİR?

Açık Öğretim Lisesi (AÖL); lise eğitimine örgün olarak devam edemeyen öğrencilerin eğitime idame etmek için uzaktan eğitim alarak dışarıdan okudukları lisedir. Burada alınan eğitim örgün eğitim ile eş değer niteliklerdedir. Açık öğretim lisesine ortaokul eğitimini almış, lise eğitimine devam edememiş her birey kayıt yapmış oldurabilmektedir.

Açık öğretim lisesi de normal liseler şeklinde 4 yıl, 8 dönem eğitim vermektedir. Sadece 18 yaşından büyük öğrenciler için 1 yıl içinde 3 sınava girme hakkı verilmiştir. Bu haktan faydalanan öğrenciler eğitimlerini 2,5 yıl benzer biçimde bir sürede tamamlayabilirler.

Açık öğretim lisesi kitaplarını ücretsiz bir şekilde ikamet etmiş olduğunuz semtinizde bulunan liselerden temin edebilirsiniz.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test