2018 Yılı Memur Personel Alımları Yayımlandı!

  • 31 Aralık 2017
  • 525 kez görüntülendi.
2018 Yılı Memur Personel Alımları Yayımlandı!

2018 Yılı Memur Personel Alımları Yayımlandı!

Yeni kamu ilanları yayımlanmaya devam ediyor. yılın bitmesi ile birlikte yeni yılda kamuya çok sayıda memur personel alımı yapılacak. Alım yapacak kurumlar ve detayları haberimizin devamında yer almaktadır.

Ülkemizde bulunan bir çok kamu kurumu veya kamu kurumları bünyelerinde devamlı oluşan çalışan eksikliğini karşılamak için işgören personel alımlarına devam etmektedir. 2017 senesinde işgören personel alımları yapıldı ve artık 2018 işyar alımı ilanları yayımlanmaya başladı. Adaylar yeni yılda da iş sahibi olabilecek. 2018 personel alımı ilanları ile bi çok kişiye ekmek kapısı olacak ve adaylar rahat geçinebilecek. Işyar Personel Alımı 2018 senesinde da devam edecek ve bu haberimizde sizler için şimdiden 2018 yılı için yayımlanmış olan ilanların bilgisini vereceğiz.

Kamu kurumları alım yapacakları adaylardan bazı nitelikler aramaktadır. Bunlar, genel şartlar, Yaş şartları, Eğitim şartları, sınav şartı, YDS şartı, KPSS şartı benzer biçimde nitelikler sonucunda adaylar kamu kurumlarının boşa çıkarttığı kadroları doldurmaktadırlar. Kamu mensubu Seçme sınavı 2018 yılı için henüz yapılmadığından adaylardan 2016 yada 2017 senelerına ilişik Kamu mensubu Seçme imtihanı şartı aranmaktadır. Bu tür kati bilgiler kurumların yaptıkları duyuruladan mutlaka belirtilmektedir. Haberimizde genel bilgiler ile devam ediyoruz..

ADAYLARDAN ARANAN GENEL NİTELİKLER:

Adaylardan 2018 yılında da, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımak, sağlık açısından görevini Türkiye’nin her yerinde yapmasına engel vaziyet olmamak, Yapılacak güvenlik sualşturmasında ve arşiv araştırmasında pozitif sonuç almak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak benzer biçimde aşağıdaki nitelikler aranmaktadır.

KPSS Şartı:

Bir çok kurum adaylardan Kamu mensubu Seçme imtihanı ( KPSS ) şartı aramakta ve kamuya dahil olmak isteyen adaylar bu yönde her yıl KPSS ye girmektedir. Lise mezunu olan adaylar KPSSP94, Önlisans mezunu olan adaylar KPSSP93 ve Lisans mezunu olan adaylar ise KPSSP3 puan türünden yada eğitimine gore çeşitli puan türlerinden KPSS ye girerek puan almakta ve adayların bu Puan durumlarına nazaran kadro giriş ilemleri belirlenmetedir.

Bazı Kurumlar KPSS şartı Aramıyor!

Kamuya alımlar her ne kadar KPSS ile olsa’da bazı kurumlar adaylardan Kamu personeli Seçme imtihanı şartı aramıyor. Bunun yerine öteki nitelikler sonucunda alım yapıyorlar. Mesela bir çok askeri personel alımlarından, TÜBİTAK, Bazı üniversiteler, Bakanlıklar ve bazı belediyeler adaylardan KPSS şartı aramıyorlar. Bunlara aşağıda sizlerele paylaşacağımız tablodan öğrenebilirsiniz.

Eğitim Şartı:

Alım yapılacak kadro yada pozisyona gore adaylar gerekli eğitim seviyelerini tamamlamış ve istenilen fakülte yada yükseköğretim kurumlarından mezun olmuş olmaları gereklidir. Yurtdışında yada Yurtiçinde farklı yükseköğretim kurumlarından mezun olan adaylar bu pozisyon için YÖK’ten denklik belgesi almak zorundadır. Bu data mutlaka ilanların içerisinde verilmektedir.

Yaş Şartı:

Adaylar kamu kurum yada kamu kurumları tarafınca belirlenen yaş sınırları içinde olmak zorundadırlar. Kamuya memur alımları’nda genellikle adaylardan 35 yaşını doldurmamış olmak şartı aranmaktadır. Bu yönde bir çok fert 35 yaşından sonra KPSS’ye girmekte ve malesef hemen sonra üzgüntüuye kapılmaktadır. Bu nedenle adaylar kesinlikle ilanların metinlerindeki belirtilen yaş şartına ne olursa olsun uygun olmaları şarttır.

ALIMLARI GİRİŞ SINAVI BELİRLİYOR!

Bakanlıkar, Kurumlar, Kamu kurumları işgören personel alımı esnasında adaylara Giriş sınavı uygulamaktadır. Bu sınavlar, Yazılı, Sözlü veya Uyglamalı olarak yapılmakta. Adayların KPSS puan sırası esas alınarak bir sıralama yapılmakta ve kadro sayısının belirlenen kat sayısı kadar aday sınava çağırılmaktadır. Başvuru işlemi sonrasında kurumlar kesinlikle ilerleyen tarihler içerisinde müracaat neticelarını ve kimlerin sınava katılabileceklerini duyurmaktadırlar.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Başvurular, kurumların belirledikleri tarih içerisinde alınmaktadır. Müracaat tarihleri haricinde yapılmış olan başvurular geçersiz sayılacak ve işleme alınmayacaktır. Bundan dolayı adaylar mutlaka ilanların müracaat sürelerini incelemeli ve müracaat süreleri içinde başvuru yapmalıdır. Başvurular kurumun belirlediği şekilde, Şahsen, Posta ile, e-posta ile, online yada tercih işlemeleri şeklinde müracaat alınmaktadır. Ayrıca kurumların belirlediği şekilde başvuru yapmayan adayların başvurularıda geçersiz sayılacak.

2018 KAMUYA memur PERSONEL ALIMI meydana getiren KURUMLAR:

Sizler için aşağıda hazırlamış olduğumuz tabloyu inceleyebilir ve detaylı informasyon sahibi olabilirsiniz. Isinolsa.Com ailesi olarak sizler için her vakit en iyisini yapmaya çaba gösteriyoruz. Aşağıdaki tablo yardımıyla, alım meydana getirecek kuruma, müracaat tarihlerine, KPSS olup olmadığına, alım sayısına ve detaylara ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki ilanlar şimdilik yayımlanan ilanlar olup, 2018 yılı içinde sizler için süekli olarak ilanları takip edip sizlere ileteceğiz.

Ek olarak yakın zaman içinde yayına almış olduğumız uygulamamız ile de sizlere hizmet vermektedyiz. Mobil uygulamamızı telefonunuza indirerek 2018 yılında devamlı olarak işgören personel alım ilanlarından haberdar olabilirsiniz. Uygulamamız tamamen ücretsiz ve sadece sizler için hazırlanmıştır.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test