Jerzy Kosinski Boyalı Kuş Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 26 Ekim 2017
  • 669 kez görüntülendi.
Jerzy Kosinski Boyalı Kuş Pdf E-Kitap Tanıtımı

Jerzy Kosinski Boyalı Kuş Pdf E-Kitap Tanıtımı

Jerzy Kosinski Boyalı Kuş Pdf E-Kitap Tanıtımı

Boyalı Kuş – Jerzy Kosinski

Boyalı Kuş, Yazar Jerzy Kosinski’nin yazmış olduğu II. Dünya Savaşında Doğu Avrupa’da dolaşan bir çocuğun hikayesini anlattığı eseridir.

Boyalı Kuş, 6 yaşındaki bir çocuğun anne ve babası tarafından savaşın zulmünden ve kıyımından kurtulabilmesi için.Doğuya giden bir yolcuya savaş bitesiye kadar bakacak güvenli bir insan bulması için emanet edildiği acıklı hikayeyle başlıyor. Çocuğun babası ise Nazi’lere karşıdır ve baba çocuğunun kampa götürülebilme tehlikesinden uzaklaşması için savaş sırasında kendince böyle bir çözüm bulur. Ancak çocuğunu emanet ettiği adamın izini kaybeden aile onu ararken 6 yaşındaki çocuk, hurafelerle fazlaca ilgilenen yaşlı bir meczup olan Martha’nın kulübesinde kalmaktadır.

Jerzy Kosinski Boyalı Kuş Pdf E-Kitap Tanıtımı

Küçük çocuk burada pek çok vahşete tanık olurken çok sevdiği sevimli sincabın cani çocuklar tarafından üzerine benzin dökülerek yakılmasını canlı canlı görecektir. Bir gün Martha aniden ölür ve küçük çocuk karanlık sokaklarda tek başına bir yolculuğa çıkar. Ancak pek çok işkenceye maruz kalır ve dışlanır. Sarışın olan insanların arasında esmer olan çocuk çok fazla dikkat çeker ve esmer olması nedeniyle de dışlanır. Çocuk tüm bu kötü muameleler karşısında hiçbir zaman mutlu veya huzurlu olamaz ve oradan oraya kaça kaça yaşamak zorunda kalacaktır. Ancak küçük çocuğun yaşayacakları ve yaşadıkları ona çok fazla ağır gelecektir.

 

Sayfa Sayısı: 172

Baskı Yılı: 1991

Yayınevi: E Yayınları

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. ceyda dedi ki:

    Boyalı Kuş, küçük bir çocuğun gözünden İkinci Dünya Savaşını ve başına gelen korkunç olayları anlatan ve savaşın acımasızlığını en iyi anlatan kitaplardan biri tavsiye ederim.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test