TEOG Yerleştirme Sonuçları

  • 07 Ağustos 2017
  • 541 kez görüntülendi.
TEOG Yerleştirme Sonuçları

TEOG Yerleştirme Sonuçları

MEB TEOG yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı. E-okul giriş sayfasından sonuçlarınızı sorgulayabilirsiniz. Onbinlerce öğrencinin gözü kulağı milli Eğitim Bakanlığı’nda, okul tercihlerini meydana getiren öğrenciler TEOG yerleştirme neticelarının ne vakit açıklanacağını merak ediyor. Lise eğitimi alacak olan onbinlerce öğrencinin TEOG yerleştirme neticeları saat 19.00’da açıklanıyor. TEOG yerleştirme sonuç sayfası ve MEB e-okul giriş sayfası haberimizde. Yerleştirme sonuçları aynı zamanda www.Meb.Gov.Tr adresinden öğrenilebilir.

TEOG YERTLEŞTİRME SONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanların eşit olması halinde, AOSP, eşitliğin devam etmesi hâlinde sırayla 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki YBP üstünlüğü, eşitliğin devam etmesi hâlinde tercih önceliği, gene eşitliğin devam etmesi hâlinde okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı, bunların da eşit olması hâlinde ise öğrencinin doğum tarihine bakılırsa yaşça minik olanların önceliği dikkate alınıyor. 7 Ağustos tarihinde de yerleştirme neticeları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacak. 14-18 Ağustos, 21-23 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde ise yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecek.

E-OKUL GİRİŞ SAYFASI!

TEOG yerleştirme sonuçlarını adaylar yerleştirme işlemi sonucunda öğrenim görmeye hak kazanmıştırkları okulları MEB’in web sitesinden görebilecek. TEOG yerleştirme neticeları http://www.Meb.Gov.Tr/ http://oges.Meb.Gov.Tr/ ve https://e-okul.Meb.Gov.Tr/ adreslerinde ilan edilecek. Öğrenciler T.C. Kimlik numarası ve okul numarasıyla sonuç bilgilerini sorgulayabilecek. Öğrencilere ayrıca imtihan sonuç belgesi gönderilmeyecek.

 

BOŞ KONTENJANLAR VE NAKİL

Okulların boş kontenjanları, 11 Ağustos 2017 tarihinde ilan edilecektir.
Yerleştirmeye esas nakil işlemleri için tercih başvurular ise,

• 14-18 Ağustos 2017,
• 21-25 Ağustos 2017,
• 28 Ağustos-6 Eylül 2017 tarihlerinde olmak üzere 3 kez yapılacaktır.

Yerleştirmeye esas nakil işlemlerinin sonuçları,

• 21 Ağustos 2017
• 28 Ağustos 2017
• 8 Eylül 2017 tarihlerinde e-okul.meb.gov.tr internet adresinden ilan edilecektir.

OKULLAR TEOG DANIŞMANLIĞI HİZMETİ VERECEK

Uğur TEOG Tercih Ofisleri ile hedef öğrencilere kariyer eğilimleri ve hayalleri doğrultusunda, doğru lise tercihi yapmaları mevzusunda danışmanlık hizmeti sunulması fakatçlanıyor. Uğur Okullarının 104 okul, 13 kampüs ve tanıtım ofislerinde uygulanacak olan hizmet 12-24 Temmuz tarihleri arasında devam edecek. Tercih döneminde, Uğur Okulları uzman ruhsal danışmanlarının her öğrenciye özel olarak hizmet vereceği tercih ofisleri, tüm öğrencilere açık olacak. Hizmetten yararlanacak öğrenci ve velilerin ilgili okul, kampüs ya da tanıtım ofisini arayarak buluşma almaları yeterli olacak. Uğur TEOG Tercih Ofisleri hafta içi her gün 09.00-17.00 saatleri içinde hizmet verecek.
TEOG yerleştirme neticeları MEB resmi web sitesinde açıklandı. Öğrenciler TEOG yerleştirme sonuçlarını www.Meb.Gov.Tr adresinden veya e-okul girişi yaparak öğrenebilir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test