KPSS ÖABT Sonuçları Açıklandı.

  • 04 Ağustos 2017
  • 684 kez görüntülendi.
KPSS ÖABT Sonuçları Açıklandı.

KPSS ÖABT Sonuçları Açıklandı.

ÖSYM KPSS ÖABT neticealrını 4 Ağustos’ta açıklayacağını duyurmuştu. Öğretmen adaylarının bekleyişi bitti. Puanlarını ve sıralamalarını öğrenen öğretmenler şimdi de belirleme süreını bekliyor. KPSS ÖABT sonuçlarınızı aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. Kamu personeli Seçme imtihanı Öğremenlik Alan Bilgisi sınavı sonuçlarını öğrenmek için T.C. Kimlik numaranızı ve şifrenizi girmeniz yeterli. İşte merakla beklenen KPSS sonuçları…
ÖSYM’nin duyurular sayfasında 2017 KPSS ÖABT imtihan sonuçlarıyla ilgili izahat yapıldı. ÖSYM KPSS ÖABT sonuçları 4 Ağustos 2017 tarihinde saat 23.59’a kadar açıklayacağını söylemişti. Neticelar için net bir saat belirtilmiş değildi.KPSS ÖABT Sonuçları Açıklandı.

ÖABT SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLECEK?

KPSS ÖABT sonuıçları ÖSYM sitesinde açıklandı. Adaylar sınav neticelarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.Osym.Gov.Tr İnternet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Imtihan sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında duyuru edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.KPSS ÖABT Sonuçları Açıklandı.

KPSS ÖABT ŞONUÇLARI İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖSYM, adaylara yönelik imtihan sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi denetim Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu fakatçla kullanılmak üzere sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafınca rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi denetim Kodu” basılmaktadır. Söz mevzusu işleme https://sonuc.Osym.Gov.Tr üzerinde Sonuç Belgesi kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

ARTIK KPSS PUANI YETMEYECEK

KPSS sisteminde yeni dönem başlıyor. Işyar alımlarında KPSS sınavı kadar sınava girenlerin geçmişi ve uygulanacak mülakat sınavı da örutubet taşıyor. FETÖ operasyonlarından sonrasında bakanlıklar başta olmak üzere biroldukça devlet kurumunda işgören alımlarına hız verildi. KPSS ile yerleştirilen işgören adayları mülakatta da ter dökecek. Hükümet kaynakları bunun FETÖ’nün devlet kadrolarına sızmasını önlemek için yapıldığını söylüyor. Ek olarak güvenlik sualşturmasından geçen adaylar arşiv araştırmasından da temiz çıkmalı.

ÖSYM ÖABT SONUÇ DUYURUSU

16 Temmuz 2017 tarihinde Merkezimizce uygulanan Kamu Personel Seçme imtihanı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testinin (2017- ÖABT) yanıt anahtarlarının kontrolleri tamamlanmış, itirazlar bilimsel açıdan değerlendirilmiş olup Türkçe Öğretmenliği Testi Temel sual Kitapçığındaki 8. Ve 44. Sorunun iptal edilmesine karar verilmiştir. Imtihan neticeları, 4 Ağustos 2017 tarihinde saat 21:15’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.Osym.Gov.Tr İnternet adresinden açıklanacak olup adaylar, imtihan sonuçlarını belirtilen İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test