Yılanların Öcü Fakir Baykurt Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 31 Temmuz 2017
  • 723 kez görüntülendi.
Yılanların Öcü Fakir Baykurt Pdf E-Kitap Tanıtımı

Yılanların Öcü – Fakir Baykurt

Yılanların Öcü, Yazar Fakir Baykurt’un yazdığı ünlü bir romandır ve sinemaya da aktarılmıştır.

Yılanların Öcü, Bayram köyünün en bilinen delikanlısıdır. Yıllarca bu köyde yaşamıştır ve kendi toprağıyla geçinmeye çalışır. Fakat köydeki arkadaşlarından biri olan Haceli, Bayram’ın evinin önündeki boş araziye izinsiz bir ev yaptırmak ister. Bayram ise buna karşı çıkar. Köyün muhtarı bu boş arazinin satılmasına karşı çıkmadığından dolayı Haceli denilen  adama destek olur. En sonunda da muhtar köylü Bayram’ı razı etmek için birkaç adamla onu dövdürtür.

Bayram hakkını savunurken yanında ona destekçi annesini bulur. Bu olaydan bir hafta sonrada kaymakamın köye geleceği haberini duyan muhtar hazırlıklara başlar yapar Bayram’ın annesi de kaymakam gelmeden bir gün evvel onun geleceği yolda dövüldükten sonra sakat kalmış oğlunuda götürerek orada beklemeye başlar. Ve onu gördüğünde de olup biten herşeyi kaymakama anlatır. Bayram’ın evinin önüne ev yapılmaması için de bir belge hazırlayarak Bayram’a verir. Ancak Bayram’ın annesi bu olanlara dayanamaz ve ciddi derecede rahatsızlanır.

 

Dili: Türkçe

Sayfa sayısı : 280

Baskı Yılı: 2006

Yayınevi: Literatür Yayıncılık

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ayşe dedi ki:

    Yeşilçam’a dahi yansıyan hikayesiyle beğeni toplayan bu eseri herkes okusun diyorum. Hem sürükleyici hem de ibret verici bir eser.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test