Muriel Barbery Kirpinin Zarafeti Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 17 Temmuz 2017
  • 837 kez görüntülendi.
Muriel Barbery Kirpinin Zarafeti Pdf E-Kitap Tanıtımı

Muriel Barbery Kirpinin Zarafeti Pdf E-Kitap Tanıtımı

Muriel Barbery Kirpinin Zarafeti Pdf E-Kitap Tanıtımı

Kirpinin Zarafeti, Yazar Muriel Barbery’nin yazdığı bir eser olurken pek çok ödül almayı başarmış ve haftalarca en çok satanlar arasında yerini almıştır.

Kirpinin Zarafeti, Entelektüel Michel Renée, hayatın anlamını sorgularken susmayı tercih eden birisidir. Hayatın anlamsızlığının peşinde koşanların zaman kaybettiklerine inanan Paloma, bu anlamsızlığı yaşamamak için 13. yaş gününde intihar etmeye karar verirken Taniguchi’de kahramanların Everest’e tırmanırken ölmesinden esinlenerek, kendisinin yapabileceği en önemli şeyin derin düşünceye sahip olmayı ve bunları bir deftere kaydetmesi olarak hesaplar. Hayatta düşünecek ya da söyleyecek bir şey kalmamışsa hayata kattığı anlamların bir günlük olarak yazılmasıyla hitap etmeye karar verir. Tam bir Japon beyefendisi olan Kakuro Ozu, çevresine ve insanlara bakmasını bilen biri olarak Paloma ile tanışır. Renée’de kirpinin zarafeti olduğunu düşünür. Hayatta karşılaşabileceğimiz en kötü ve hiç ummadığımız şeylerin kaderimizi değiştireceğine inanan Renée’nin entelektüel yanını keşfeden Ozu, Renée’nin nadasa bıraktığı duygularını da açığa çıkarır. Paloma ise Renée’den aldığı güç ile güzelliklerin izini sürmeye karar verir ve intihar etmekten vazgeçecektir.

Sayfa sayısı : 304

Baskı Yılı: 2014

Yayınevi: Kırmızı Kedi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hayal Sayan dedi ki:

    Bu yazarın best seller olması için bu eser başlı başına yeterli. En beğendiğim kitaplardan biri olarak harika bir seçim yaptığımı düşünüyorum. Mutlaka okuyun ve çevrenize de tavsiye edin.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test