Mai ve Siyah Halit Ziya Uşaklıgil PDF Kitap Tanıtımı

  • 25 Haziran 2017
  • 704 kez görüntülendi.
Mai ve Siyah Halit Ziya Uşaklıgil PDF Kitap Tanıtımı

Mai ve Siyah  Halit Ziya Uşaklıgil

 

Mai ve Siyah, Halit Ziya Uşaklıgil’in yazmış olduğu dönemin şairlerini ele aldığı bir eser olarak öne çıkarken ayrıca o zaman ki sanat ve basın çalışmalarının işlendiği bir kitaptır.

Mai ve Siyah’ın baş kahramanı Ahmet Cemil, okulu bitirdikten sonra ailesine bakmak için çalışmak zorunda kalır. Ahmet Şekip ve Nazmi gibi arkadaşlarıyla tartışma nedeni de bu olurken Raci gibi onu kıskanan birine rağmen şiirde başarılı olacağına da inanır. Ahmet Cemil, Hüseyin’in kızkardeşine aşık olur.

Çok sıkıntılar çeken Ahmet Cemil, okulu bitirdikten sonra kitapçılara polis romanları tercüme eder. Bir gün bir gazeteye işe girer ve bu gazete sahibinin oğlu olan Vehbi, Ahmet’in kızkardeşi İkbal’le evlenir. Ancak Vehbi ile İkbal anlaşamazlar. Bir gece, Vehbi, İkbal’i öyle çok döver ki hamile olan İkbal çocuğunu düşürür. Ahmet Cemil ise  arkadaşı Ali Şekip’in yanına giderek annesinden aldığı küpeleri ve yüzükleri rehin etmekle kendisine yardım ister. Kız kardeşini hemen ölümden kurtarması gerekir ancak İkbal’I ölümden kurtarmak kolay değildir.

Dili: Türkçe

Sayfa sayısı : 328

Baskı Yılı: 2008

Yayınevi: Özgür Yayınları

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test