Bülbül Kristin Hannah Pdf Kitap Tanıtımı

  • 27 Mayıs 2017
  • 808 kez görüntülendi.
Bülbül Kristin Hannah Pdf Kitap Tanıtımı

Bülbül  Kristin Hannah

 

Bülbül, kaleme aldığı duygusal aşk romanları ile tüm dünyada ve Türkiye’de çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan Kristin Hannah’ın yeni romanı olarak güçlü ve duygusal bir aşk hikayesiyle okuyucularını karşılıyor.

 

Bülbül, II. Dünya Savaşı yıllarında Fransa’da yaşayan iki kız kardeşin hikayesiyle başlarken annelerini küçük yaşta kaybeden ve babaları tarafından terk edilen kız kardeşlerden Viann, çocukluk aşkı olan Antoine’la evlenerek kendine küçük ama güzel bir hayat kurmayı başarırken daha asi ve dışa dönük olan kardeşi  Isabelle ise gittiği bütün okullarda uzaklaştırılarak öğrenimine devam edememiştir. II. Dünya Savaşının giderek alevlenmeye başlamasıyla birlikte Viann’in kocası da mecburen cepheye çağrılır. Bu dönemde yine okuldan atılan Isabelle ise Viann’ın yani ablasının yanına gitmekten başka bir seçeneğinin olmadığına karar verir. Ancak iki kız kardeşin savaş yüzünden fikir ayrılıkları aralarında bir kavgaya dönüşür ve birbirlerinden uzaklaşırlar.

Isabelle savaşta direniş örgütlerine katılmanın bir yolunu bularak türlü mücadelelere girmeyi başarır ve sayısız hayat kurtarır. Isabelle görünüşünün aksine aslında duygusal olması nedeniyle direniş sırasında çok imkânsız bir aşka kendini kaptıracaktır. Gelmelerine beklediği ve sonsuza kadar veda ettiği tüm sevdikleri için bahçesindeki elma ağacına birer birer kurdeleler bağlayan Viann, çok sevdiği kocasının cephede savaşırken yanında olamasına, işgal edilen bir şehirde yaşayarak uygulanan zulumlere, açlığa ve korkuya cesurca kendi başına göğüs germeyi başaracaktır. Isabelle kendini aşka sürükleyen direniş günlerinde insanlara kendini adayan biri olarak öne çıkarken Viann ise aşkının savaştan bir an evvel gelmesini bekleyen tutkulu ve fedakar bir kadın olarak hayatına devam etmeye çalışacaktır. İki kız kardeşin aralarındaki güçlü bağ ve sevginin kayıplara rağmen devam etme mücadelesini göstermesi savaşın gölgesindeki hayatları da tüm çıplaklığıyla sergilemektedir.

 

Bülbül, iki kız kardeşin kendi hayatları için yaptığı farklı mücadelelerin gölgesinde

aynız zamanda savaşın acımasızlığında iki farklı aşk hikayesinin nasıl olması gerektiğini sunan bir aşk hikayesi kitabıdır..

 

Sayfa sayısı :544

Baskı Yılı: 2017

Dili: Türkçe

Yayınevi: Pegasus

 

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hayal Sayan dedi ki:

    Kristin Hannah için dünya çapında bir yazar olduğunu söylemek artık çok klasik olsa da harika bir eser daha yazmış. Burada görünce çok sevindim ve hemen okudum. Hemen siz de linke tıklayın.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test