Aşk ve Gurur Jane Austen Pdf Kitap Tanıtımı

  • 21 Mayıs 2017
  • 551 kez görüntülendi.
Aşk ve Gurur Jane Austen Pdf Kitap Tanıtımı

Aşk ve Gurur  Jane Austen

 

Aşk ve Gurur, Yazar Jane Austen’in yazdığı unutulmaz bir aşk hikayesi olarak dünya klasikleri arasına girmiş bir romandır.

Aşk ve Gurur kitabının hikayesi ise şöyledir; Elizabeth ve Darcy ilk önceleri birbirlerinden pek hoşlanmazlarken ikisi de gururlu ve aşkı arayan insanlardır. Elizabeth soylu sayılmayan bir ailenin kızıdır. Annesinin tek isteği ise kızlarının soylu ve zengin erkeklerle evlenmesidir. Darcy ile gittiği bir baloda tanışır.

Darcy ilk önce kibirli ve saygısız biri gibi görünür. Sonraları tekrar karşılaşmaya devam ederler fakat aralarında bir etkileşim olmaz. Darcy ise Elizabethten hoşlanmaya başlar ancak pek belli etmez. Aradan geçen uzun zamanlardan sonra Darcy ve Elizabeth tesadüfen karşılaşırlar. Darcy Eliza’ya bir mektup verir. Mektupta da kendini anlatır ve kibirli görüntüsünün altında sevecen bir insanın yattığını görerek Elizabeth pişman olur. Darcy hakkında duydukları ile de yoğun duygular beslemeye başlar.

Bir gün Darcy Eliza’ya kendisinden hoşlanıp hoşlanmadığını sorar. Eliza ise Darcy’e aşık olduğunu itiraf eder. En sonunda bu aşkta bir mutlu sona ulaşılarak gururun yerini aşk alır.

 

Dili: Türkçe

Sayfa sayısı : 444

Baskı Yılı: 2007

Yayınevi: Can Yayınları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test