TEOG Ne Zaman?

  • 23 Nisan 2017
  • 708 kez görüntülendi.
TEOG Ne Zaman?

TEOG Ne Zaman?

 

Milyonlarca ilköğretim 8.sınıf öğrencisinin girdiği TEOG sınavlarının  2.dönem oturumları için geri sayım başlarken milyonlarca öğrenci ve ailesinin merak ettiği konu ise 2.dönem TEOG ne zaman?

 TEOG Ne Zaman?

 2017 TEOG 2.dönem sınavlarının MEB tarafından belirlenen tarihlerde yapılacağı açıklanırken ilk dönemde olduğu gibi sınavlar 2 güne yayılmış şekilde yapılacak. Hafta içi olacak olan sınavlarda, TEOG sınavlarının gerçekleştirildiği okullar da tatil edilecekler. ‘TEOG ne zaman?’ sorusunun yanıtı ise 26-27 Nisan tarihleri olarak açıklanabilir. Mazeret sınavlarına girecek olan öğrenciler için ise için 20-21 Mayıs 2017 tarihleri planlanıyor. TEOG 2. dönem sınav sonuçlarının da Haziran ayı sonuna doğru açıklanması bekleniyor.

TEOG Ne Zaman?

Sınavın ilk günü öğrenciler Türkçe, Matematik ve Din Kültürü derslerinden sınava girerek TEOG 2.dönem sınavlarında ter dökecek. Sınavın ikinci günü ise Fen Bilimleri, İngilizce ve İnkilap Tarihi derslerinden sınavlar yapılacak. 2017 TEOG 2.Dönem Sınavları, aynı ilk dönem olduğu gibi 2 gün içinde yapılacak. Hafta içi yapılması planan sınavlarda TEOG sınavlarının yapıldığı okullar tatil olacak. 23-24 Kasım tarihlerinde yapılan 1. Dönem TEOG sınavlarının ardından 2. dönem sınavları için de öğrenciler için yoğun bir süreç başlıyor. TEOG sınavlarının tamamlanmasından sonra ise adayların sınav sonuçları için heyecanlı bekleyişi yerini alacak. Sınav sonuçları Haziran ayı içerisinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi web sayfasından duyurulacak.

MEB’in sınav sonuçlarını açıklamasının ardından tercih işlemleri için öğrencilerin karar vermesi gerekecek. Öğrenciler eğitim almak istedikleri liseyi seçmek için sınav puanlarının yettiği liselere tercih yapabilecek. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından ise öğrenciler, kazandıkları liselerde lise eğitimlerini devam ettirecekler. ‘TEOG ne zaman?’ sorusunun geri sayımla birlikte yanıt bulduğu bir süreçte sınava girenlerin merak ettiği başka konularda vardır. Bunlardan biri de sınav sonuçlarında bir hata olduğunu düşünenlerin haklarını nasıl arayacağıdır. Adaylar sınav sonuçlarına itiraz edebilmek için itirazlarla ilgili olarak MEB ile temasa geçmeleri gerekecek. Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazların, sonuçların yayınlanma tarihinden itibaren en geç 5 gün içerisinde elektronik ortamdan yapılması gerekiyor. Yapılması istenilen itirazın gerçekleştirilmesinin ardından bu konudaki kapsamlı incelemenin başlatılması için ZiraatBankası, Vakıf Bank ve Halk Bankası şubelerine 20 TL’nin yatırılması gerekiyor.

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test