Selçuk Aydemir Mahalleden Arkadaşlar Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 06 Nisan 2017
  • 941 kez görüntülendi.
Selçuk Aydemir Mahalleden Arkadaşlar Pdf E-Kitap Tanıtımı

Selçuk Aydemir Mahalleden Arkadaşlar Pdf E-Kitap Tanıtımı

Selçuk Aydemir Mahalleden Arkadaşlar Pdf E-Kitap Tanıtımı

Tabletlerin, akıllı telefonların olmadığı 90’lar… kim bilir çocukların “çocuk”olduğu, “çocuk gibi” oynadığı son seneler… Küçükçekmece’nin minik bir mahallesinde kendisine idol olarak gördüğü “mahallenin reyisi” İsmet’in gaslıne, dahası çetesine girmek için bin bir takla atan. Selçuk’un, bu uğurda iki arkadaşıyla birlikte çete kurup mahallenin altını üstüne getirmesinin gülmece dolu hikâyesi… Kardeş payı, Düğün Dernek, İşler Güçler, Çalgı Çengi gibi unutulmaz film ve dizilerin senaristi Selçuk Aydemir, 9 yaşındaki bir çocuğun para kazanmak için bulduğu akıl almaz yolları, yediği kazıkları, hayal kırıklıklarını, başarma hırsını ve bu hırs uğruna yaşadığı trajikomik anıları ve yine 9 yaşında bir. Mahalleden dostlar, bakkalı, camisi, tozlu sokakları, terk edilmiş evleri, tatlı rekabetleri, has abileri, dırdırcı kadınları, fırlama çocukları, Amigaları, renkli civcivleri, fragmanlı sinemaları, halı saha maçları ile 90’ların mahalle yaşamına kısa bir vakit yolculuğu vaat ediyor.

“Hey gidi günler…” demek de, “Bak, bunu ben de hatırlıyorum,” demek de, “Ayy, bunu biz de yapmıştık!” demek de serbest. Selçuk Aydemir’den keyifli, heyecanlı, doludizgin akan bir kitap…

Selçuk Aydemir Mahalleden Arkadaşlar Pdf E-Kitap Tanıtımı

Selçuk Aydemir’i çoğumuz çektiği dizi ve filmlerden tanıdık. Son olarak Düğün Dernek filmi ile büyük başarı imza atan, Kardeş payı, Düğün Dernek ve Üsküdar’a Giderken gibi dizileri ile tanıdığımız Selçuk Aydemir Mahalleden arkadaşlar kitabı ile edebiyat dünyasına da iddialı bir giriş yapıyor.

Mahalleden arkadaşlar kitabı aslen tam Selçuk Aydemir tarzı bir kitap. Ünlü yönetmen kitabında 9 yaşındaki kendisini anlatıyor. Para kazanmaya daha 9 yaşlarında başlayan fakat para kazanma yolları açısından yaratıcılığını sonuna kadar zorlayan 9 yaşındaki Selçuk’un hikayesi hem keyifli aynı zamanda eğitici.

Mahallenin çete reyisini idol olarak gören ve onun yanında çalışmak için kendi çetesini bile kurmaya kadar ileri giden 9 yaşındaki Selçuk, o yaşlarda yaşadıklarını mahalle arkadaşlarını da içine katarak konu alıyor. 90’lı senelerı yaşamış olanların kitapta kendisinden çok fazla şey bulacağı kesin.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test