Sarah Jio Mart Menekşeleri Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 02 Nisan 2017
  • 885 kez görüntülendi.
Sarah Jio Mart Menekşeleri Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sarah Jio Mart Menekşeleri Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sarah Jio Mart Menekşeleri Pdf E-Kitap Tanıtımı

Bir hanımın yüreği gizlerle dolu bir denizdir…

Gerçek aşkı yaşamış olduğuna inanan ünlü yazar Emily Wilson, kocasının başka bir hanımı ona tercih ettiğini öğrenince, hayal kırıklığına uğrar. Tüm bu olanlar karşısında  yine de tek bir damla gözyaşı dökmez.

Büyük yengesi Bee, Mart ayını Bainbridge Adasında geçirmesi için onu çağrı eder. Emily ruhunda açılan yaraların tedavi edilebilmesi umuduyla, bu teklifi kabul eder.

Adanın mistik havasıyla huzuru yakalamaya çalışan Emily, 1943 senesinde yazılmış kırmızı kadife kaplı bir günlük bulur. Bu günlük onu geçmişin tozlu sayfalarına hapsolan gerçek bir aşk hikâyesine ve altmış senelik bir aile sırrına götürecektir…

Umudun, hüznün ve pişmanlığın bir arada işlendiği büyüleyici bir roman… İlk kitabı Mart Menekşeleri ile Library Journal En İyi Kitap Ödülüne layık görülen Sarah Jio, insan kalbinin, ne kadar hatalı olursa olsun sevdiklerimizi her süre affedeceğini benzeri olmayan bir üslupla anlatıyor.

“Aşk, tarih ve gizem… Daha ne olsun? Mart Menekşeleri, geçmişimizin er yada geç sürprizlerle karşımıza çıkacağını hatırlatan görkemli bir roman.”
Jodi Picoult

“Tarih, gizem ve aşkın görkemli bir karışımı… Bu romanı elinizden düşüremeyeceksiniz.”
Library Journal

Sarah Jio Mart Menekşeleri Pdf E-Kitap Tanıtımı

Emily Wilson başarılı bir yazardır ve özel yaşamında gerçek aşkı bulduğuna inanarak mutlu bir şekilde yaşar. Fakat bigün acı gerçek ile yüzleşir ve yaşamının aşkı olduğuna inandığı adam onu farklı bir kadın için terk eder. Büyük hayal kırıklığı içinde olan Emily’nin imdadına yengesi Bee yetişir.

Bee onu Mart ayında beraber Bainbridge adasında dinlence yapmak için çağırır. Yaşadığı acıdan uzak kalmak için bunu iyi bir fırsat olarak gören Emily adanın yolunu tutar. Burada onu bir sürpriz beklemektedir. Eline 1943 senesinde yazılmış eski bir günlük geçer. Günlüğü okumaya başladığında ise kendisinin yaşamış olduğunı düşündüğü gerçek aşkın aslen ne kadar farklı bir şey olduğunu keşveder.

 

Emily Wilson kocası Joel’le beraber New York’ta yaşamaktadır. Emily tanınmış bir yazardır. Ancak bir süredir hiçbir şey yazamıyordur. Emily buna çok üzülür. Joel başka bir hanım için Emily’i terk eder ve boşanırlar. Emily bu duruma çok üzülür. Çünkü o Joel’i seviyordur. Emily’nin arkadaşı Annabelle kendisini toparlaması için ona yengesinin yanına, adaya, gitmesini tavsiye eder. O sırada Emily yengesi Bee’den mektup alır. Bee onu adaya çağrı eder. Emily de ani bir kararla valizini hazırlar ve adaya gider. Emily mart ayı boyunca adada kalmaya emindır. Emily adaya uzun süreden beri gelmemiştir ve adayı çok özlediğini fark eder. Emily adada Bee’inin komşusu Henry ve Jack ile tanışır. Bee, Emily’nin bu kişilerle görüşmesinden hiç hoşnut olmaz. Emily kaldığı odadaki çekmecede bir gmeşhurk bulur ve bu günlüğü okumaktan kendisini alamaz. İlk sayfalarını okuduğunda bu günlük onu çok etkisinde bırakır.

Sarah Jio Mart Menekşeleri Pdf E-Kitap Tanıtımı

Emily ertesi gün Bee’nin en yakın arkadaşı olan Evelyn ile tanışır. Bee’nin olmadığı bir an Evelyn’e bu günlükten bahseder. Evelyn ona günlüğü okumasını ama Bee’ye söylememesini ister. Fakat Emily’nin sormasına rağmen başka data vermez. Emily’nin bu günlüğe olan ilgisi gittikçe artmaya adım atar. Bu sırada Emily ile Jack’in dostluğu da ilerler.

Emily her gün günlüğü okur. Günlük Esther isminde bir hanım tarafından yazılmıştır. Esther ve Elliot büyük bir aşk yaşamışlardır ve nişanlanmışlardır. Daha sonrasında Esther, Elliot’u başka bir hanımla görür ve onu dinlemeden onu terk eder. Elliot’un tüm çabalarına karşın onunla sulhmaz. Elliot bunun üzerine askere gider. Esther başka bir insanla evlenir. Bir de kızı olur. Esther Elliot’u hala seviyordur. Devamlı ondan haber bekler. Elliot Esther’e bir mektup gönderir ve onu hala çok sevdiğini söyler. Elliot daha sonra askerden basar. Esther bunu arkadaşı Frances’ten öğrenir. Elliot Esther’e bir not bırakır.Notta gece onu beklediğini gelmezse de ümidini tamamen keseceğini söyler. Esther kocası Boby uyuduğunda Elliot’un yanına gider. O gece orada Esther kocasını aldatır. Daha sonra bu ihanetini kocasına söylemeyi düşündüğü zamanlarda kocası hastalanır ve ona bir şey söyleyemez. Bu zamanlarda Esther’in destekçisi arkadaşı Rose olur.

Sarah Jio Mart Menekşeleri Pdf E-Kitap Tanıtımı

İlerleyen zamanlarda Esther hamile bulunmuş olduğunu öğrenir. Daha hemen sonra kocası Boby onun ihanetini öğrenir ve onu evden kovar. Esther otomobile binip Elliot’un evine gider fakat Elliot evde yoktur. Daha sonra arkadaşı Frances’e gitmeye karar verir. Frances’in evine gittiğinde Elliot’un da orada olduğunu görür. Onların beraber bulunduğunu düşünür. Otomobilina biner ve oradan ayrılır. Elliot ve Frances de son anda onu fark ederek peşinden giderler. Onlar vardığında Esther arabasını uçuruma doğru süre gelir ve uçurumdan düşer. Elliot onu kurtarmak ister fakat Frances onu gdolayır. Frances giderken orada liseden beri Esther’e aşık olan Billy’i görür.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test