Paulo Coelho Veronika Ölmek İstiyor Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 13 Mart 2017
  • 804 kez görüntülendi.
Paulo Coelho Veronika Ölmek İstiyor Pdf E-Kitap Tanıtımı

Paulo Coelho Veronika Ölmek İstiyor Pdf E-Kitap Tanıtımı

Paulo Coelho Veronika Ölmek İstiyor Pdf E-Kitap Tanıtımı

“Paulo Coelho’nun ustalığı, herkese seslenebilmesinden kaynaklanıyor. Sevecen, fakat etkili bir öğretmen. Kitapları tüm dünyada 100 milyon satmış olan Coelho’nun şaşırtıcı çekiciliğinin nedeni de bu olsa gerek.”

Veronika, her istediğine haiz görünen, renkli bir yaşam süren, yakışıklı erkeklerle gezip tozan genç bir kadın olmasına rağmen, mutlu değildir. Yaşamında bir şeylerin boşluğunu hissetmektedir. Başarısız bir intihar girişiminin sonrasında, kendine geldiğinde bir akıl hastanesindedir. Üstelik çok kısa bir ömrü kaldığını öğrenir. Aslına bakarsanız ölmek isteyen Veronika bu süreçte, başka dünyaların insanoğluını tanırken kendisini de keşfetmeye başlar…

Paulo Coelho’nun ülkemize yakın bir coğrafyada, Bosna ve Slovenya’da geçen Veronika Ölmek İstiyor isimli romanında, varlığımızın her dakikasına yaşam ile ölüm arasında bir seçim olarak yaklaşıyor. Toplumun alışılmış kalıplarının dışına çıkan, farklı düşünceleri yüzünden önyargıları göğüslemek zorunda kalan insanları anlatıyor.

Paulo Coelho Veronika Ölmek İstiyor Pdf E-Kitap Tanıtımı

Veronika Ölmek İstiyor, Paulo Coelho’nun öteki romanlarından farklı bir tarzda yazdığı romanıdır. Veronika adlı genç bir kadının yaşam isteğini elde edişinin hikayesidir.

Veronika genç, güzel, sağlıklı, ailesi tarafından sevilen ve gittiği yerlerde ilgi gören bir kadındır. Fakat gelgelelim yaşamından memnun değildir ve bir gün bunu kendisine de itiraf etmek zorunda kalır. Çevresini saran kendisine hayran olan kalabalığın içinde dahi kendisini yalnız hisseden Veronika, bir akşam Slovenya’nın Ljubljana kentindeki evinde intihar etmeye karar verir. Banyo yapar, dişlerini fırçalar, en güzel geceliğini giyerek yatağına uzanır. Beş kutu uyku ilacını belki de kendine karar vermek için biraz zaman tanımak niyetiyle tek tek yutar. Ölümünü beklerken eline geçirdiği bir derginin ilk sayfasını okumaya adım atar. Yazının ilk cümlesi “Slovenya nerededir?” dir. Veronika buna çok sinirlenmiştir. Bir kağıt ve bir kalem alarak intihar nedeninin dergideki yazının ilk cümlesi olduğunu not etmiştir. İntiharına küçük bir gizem katmak istemiştir belki de.

Uzun bir süre bilincinin kapanmasını bekler fakat ölüm bir türlü gelememiştir. Sonunda yavaş yavaş bilincini yitirmeye adım atar. Ölüm ne olursa olsun böyle bir şey olmalıdır.

Paulo Coelho Veronika Ölmek İstiyor Pdf E-Kitap Tanıtımı

Veronika gözlerini açmış olduğunda kendini bir hastanede bulur. Kendisini yatağa bağlamışlardır. Ne işe yaradığını anlayamadan yine kendini kaybeder. Böylece uzun bir süre komada kalır. Uyandığında yine bir hastanededir, fakat bu defa Vilette Akıl Hastalıkları Hastanesi’ndedir. Hastanenin başhekimi Dr. İgor Veronika’ya içtiği yüksek dozdaki uyku ilaçlarının kalbine büyük hasar verdiğini, en fazla bir hafta içinde öleceğini söyler. Fenası, son bir haftasını hastanede deliler arasında geçirmek zorunda oluşudur.

Bir gece Veronika kendisiyle aynı yatakhanede kalan Zedka isminde bir hanımla tanışır. Başta deli bulunduğunu düşünür, fakat sonra anlar ki Zedka ve buradaki diğer birçok insan kendini akıllı sayan öteki birçok insandan daha zekidır. Zedka Veronika’ya son haftasını burada değil, dışarıda gönlünce geçirmesini söyler. Dışarıya çıkabilmesi için de Vilette’ te kendilerine Kardeşlik Çemberi diye adlandıran bir grup insandan birinden yardım istemesini önerir.

Paulo Coelho Veronika Ölmek İstiyor Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ertesi gün, hastaların bahçede zorunlu hava almaları esnasında Zedka Veronika’ya Kardeşlik Çemberi’nin bir üyesi olan Mari’yi gösterir. Veronika düşünmeden hanımın yanına gider ve onunla mevzuşmak ister. Fakat onlar Veronika ile dalga geçerler ve Kız da oradan uzaklaşır.

Veronika’nın gururu kırılmıştır. Fakat sonra deli olduğu aklına gelir. Utanmak, aşağılanmak benzer biçimde şeyleri duymak zorunda değildir; o delidir ve sonucunu düşünmeden ne isterse yapabilmelidir. Hem ne de olsa bir haftadan azca bir ömrü kalmıştır, kaybedecek aslabir şeyi yoktur. Veronika bu düşünceyle bahçeye geri basar ve kendisiyle dalga geçip gülen yaşlı adama sağlam bir tokat savurur. Hepimiz donup kalmıştır.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test