Jose Mauro De Vasconcelos Güneşi Uyandıralım Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 23 Mart 2017
  • 881 kez görüntülendi.
Jose Mauro De Vasconcelos Güneşi Uyandıralım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Jose Mauro De Vasconcelos Güneşi Uyandıralım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Jose Mauro De Vasconcelos Güneşi Uyandıralım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Şeker Portakalı’nın sevimli, küçük kahramanı Zeze işte yine rağmenızda. Gözlerinin içi yine ışıl ışıl, yüreği gene şefkatli. Ama hüzünleri, biraz daha büyümüş bir çocuğun hüzünleri. Küçüklüğündeki küçük Şeker Portakalı yok, ama bu defa de yüreğinde sevgili kurbağası var. Zengin ve aşırı alıngan bir aile tarafınca evlat edinilmiş. Fakat Zeze yeni babasının iyi niyetine karşılık vermiyor. Evindeki biricik dostu, aşçı Dadada. Bir de düşlerindeki, yeri doldurulamayan, yüreğine kadar sokulup yerleşen kurbağa ve bir filmde görerek gerçek babasının yerine koyduğu ünlü Fransız şarkıcısı Maurice Chevalier. Çok zeki bir öğrenci olan Zeze sırılsıklam âşık oluyor. O güne kadar herkesi kızdıran, kimi de tehlikeli şeytanlıklar yapan bir çocuk. Çocukluğunun sonu, yeniyetmeliğin ilk adımları, verilmesi ihtiyaç duyulan yalnızlık imtihanı…Zeze’nin, dostlarını hayâl kırıklığına uğratması olanaksız. Onun her yaştan pek çok dostu olduğunu da iyi biliyoruz. Şeker Portakalı hikayesinin devamı olan Güneşi Uyandıralım’ı da çok seveceğinize inanıyoruz. Dizinin üçüncü kitabı olan Delifişek’te bu defa, Zeze’yi delikanlılık yaşlarında bulacaksınız.

Jose Mauro De Vasconcelos Güneşi Uyandıralım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Şeker Portakalı kitabı ile aklımıza kazınan Zezé Güneşi Uyandıralım ile tekrar karşımıza çıkıyor. Zezé artık 11 yaşındadır ve varlıklı bir aileye evlatlık verilmiştir. Bir gün yatarken bir ses duyar. Bu bir cururu kurbağasıdır. Ona yardım edeceğini söyler ve Zezé’nin kalbinin olduğu yere yerleşir.

Zezé okula gidemeyecek kadar hastadır. Zatüre olmuştur. Yedi gün sonrasında iyileşir ve okula geri basar. Artık kalbinin yerini dolduran kurbağası Adam’a her yeri gösterebilecektir. Okula dönüşünü Peder Fayolle büyük bir sevinçle karşılamıştır. Zezé Peder fayolle’ye kalbindeki kurbağası hakkındakileri anlatır. Eve vardığında piyona çalması gerekmektedir. Piyanosunun ismi Joãnzinho’dur.

Hafta sonu geldiğinde Zezé sinemaya gitmek için evden ayrılır. Gitmesi ihtiyaç duyulan film yerine A Bedtime Story adlı öteki filme girer. Bu filmdeki başrol Maurice Chevalier’in babası olmasına karar verir. Artık Zezé’nin imgesel bir babası olmuştur. Maurice film çalışmaları nedeniyle onu sık sık ziyaret edememektedir. Zezé onun da Portekizli Manuek Valadares gibi ölmesinden korkmaktadır. Ama Maurice artık Zezé’nin ona ihtiyacı olmayacağı zamana kadar onunla kalacaktır.

Jose Mauro De Vasconcelos Güneşi Uyandıralım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Zezé’nin eğitim gördüğü okulda öğrenciler sıcak günlerde bile üniformayı çenelerine kadar iliklenmiş olarak giymek zorundadırlar. Ancak Zezé bu şekilde giymek istememektedir. Artık gömleğinin yakasını açarak giyerken okul müdürü onu yakalar. Zezé yine de fırsat buldukça bu şekilde giymektedir. Bundan dolayı başı belaya girer. Fakat öğretmenler yapmış oldukları toplantıda sonucu Zezé’yi haklı bulurlar. Üniformaların değiştirilmesine karar verilir.

Zezé’nin babası ameliyat olmak zorundadır. Bu sırada Zezé okul yurdunda kalmak zorundadır. Fakat bu onun için bir tatil şeklinde olmuştur çünkü bu sürede istediğini yapabilmiştir.

Zezé babasının söylediği bir laftan dolayı alınmıştır. Ağlama krizlerine girmektedir. Onun yaşındaki bir çocuk için bu yaşadığı çok büyük bir acıdır. Eve gitmek istemez. Ama okuldaki bir Peder’in ona kızmasıyla eve dönmüştür. Ama babasıyla arasına bir soğukluk girmiştir.

Zezé ve ailesi yeni bir eve taşınır. Şeytan gene Zezé’nin kulağına fısıldamaktadır. Zezé komşularının bahçesinden gizlice meyve toplamaktadır ve gözünü yeni yetişmekte olan bir papayaya dikmiştir. Komşu kadın her gün papayayı denetim etmektedir. Fakat Zezé onu gizlice koparmayı başarır ve yer.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test