Christy Brown Sol Ayağım Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 22 Mart 2017
  • 873 kez görüntülendi.
Christy Brown Sol Ayağım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Christy Brown Sol Ayağım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Christy Brown Sol Ayağım Pdf E-Kitap Tanıtımı

BÜYÜLEYİCİ VE EĞLENCELİ… OKUYANA İLHAM VERİYOR.
IRISH TIMES
ERDEMLİ VE HİÇ BİR ŞEKİLDE YOZLAŞTIRILMAMIŞ BİR CESARET HİKAYESİ
SUNDAY TIMES
Chiristy Brown doğuştan beyin felci kurbanıydı.Sadece bu talihsiz minik bebek İrlanda
edebiyatının devleri arasında yerini alacak bir yazarın muhteşem hayal gücüne ve duyarlı zekasına sahipti.
Bu,Chiristy Brownın kendi yaşam öyküsüdür.Brown,çocukluğunda okumayı,yazmayı,fotoğraf yapmayı ve nihayet daktilo kullanmayı öğrenmek için verdiği mücadeleyi ve tüm bunları sol ayağını kullanarak nasıl icra ettiğinı anlatıyor.
Chiristy Brownın benzer bir halde kaleme aldığı Dream All The Days adlı eseride çok satan kitaplar listesine girmeyi başarmıştır.
Sol Ayağım kitabı ; Chiristy Brownı Daniel Day-Levisin canlandırdığı,çok başarılı bir filme konu edinilmiştir.

Christy Brown Sol Ayağım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Christy Brown Sol Ayağım Pdf E-Kitap Tanıtımı

İrlandalı yazar Christy Brown’un dünyanın en iyi otobiyografi kitaplarından bir tanesi olan Sol Ayağım otobiyografiden öteye daha çok motive edici muhteşem bir kişisel gelişim kitabı da diyebiliriz. Christy Brown’un gerçek hayat öyküsünü ve mücadelesini okudukça hayata olan bakışınız değişiyor ve başarmayı arzu ettiğiniz hedefler gözünüzde daha erişilebilir hale geliyor.
Sol Ayağım romanı 16 kısa bölümden oluşmakta ve her bölüm Christy Brown’un hayatından bir serüven sunuyor.

Beyin felci ile doğan ve bu yüzden doktorların zihinsel özürlü olduğu ve fazla yaşamayacağını düşünmelerine rağmen Christy Brown’un farklı bir çocuk olduğu annesi tarafından keşfediliyor. Doktorların söylemlerini umursamadan ve umudunu kaybetmeden oğlu için her şeyi göze alıyor. Bunun farkında olan Christy Brown bir süre vücudunu hareket ettiremeden çevresini gözlemleyerek yaşamına devam ediyor. Bir gün kız kardeşinin tebeşir ile ödevini yapmasını izlerken içinden bir dürtü ile tebeşiri sol ayağı ile alıp bir şeyler çizmeye başlar. Bu annesi dahil olmak üzere herkeste bir şok etkisi yaratır ve anası ondaki umudu bir defa daha durur. Bunun üzerine anası ona harfleri öğretmeye karar verir ve Christy Brown ilk olarak sol ayağı ile A harfini yazar.

Daha sonraki bölümde ise Christy Brown sol ayağını kullanarak ve annesinin yardımıyla alfabeyi baştan sona öğrenmesi anlatılıyor. Sol ayağı ile bir şeyler çizmek ve öğrenmek onun yaşamında yeni bir sayfanın başlangıcıdır. Christy Brown daha fazlasını ister ve alfabenin ötesinde kelimeleri de öğrenmeye adım atar. İlk olarak  annesini yanına çağırarak ona ilk kelimesini gösterir. İlk kelime ANNE’dir.

Christy Brown Sol Ayağım Pdf E-Kitap Tanıtımı

Christy Brown yaşamını tamamen sol ayağına dayanak yaşamaya devam eder. Fakat onun bağlarımlı olduğu bir de oyuncağı vardır. O da oyuncak bebek otomobilidır. Onun vasıtası ile birlikte kardeşleri ile her yere gidebilir ve hayatının tadını çıkartabilmektedir. Onu dış dünyaya bağlayan tek şey Hanry adını verdiği oyuncak bebek otomobilidır. Fakat araba eskidir ve bir gün kırılır ve kullanılamayacak hale gelir. Christy’nin hayatı başına yıkılmıştır. Kardeşleri artık onu almadan oyun oynamaya giderler ve o çaresizce onları öylece izler.

Bir süre sonra annesi Christy’ye yeni bir otomobil alır fakat hayat artık eskisi gibi değildir. Christy büyümektedir ve çevresinde olanları artık daha iyi algılayabilmektedir. Bir defasında kendisini aynada görür ve gördüğü pek hoşuna gitmez. Yeni arabasına rağmen Christy artık dışarı çıkmak istemez ve eve daha da kapanır.

Yeni yıl gelir ve herkes yeni yıl hediyelerini açar. Christy oyuncak askerler almıştır fakat onun gözü kardeşine hediye edilen boyalara takılır. Onları her şeyden çok ister. Bir gün bir tek başına iken boyaları alır ve boyamaya başlar. Annesi bunu görünce ona destek sunar. Christy’nin dünyası bir kere daha değişmiştir. Uzun bir aradan sonrasında yeniden hayata döndüğünü hisseder.

Fotoğraf yapmak Christy Brown’un en büyük arzusu haline gelir. Fakat zaman içinde aşk ile de tanışır. Fakat onun ki umutsuz bir aşktır ve ilk yürek yarasını da bu şekilde daha küçük yaşta yaşar. Ancak bundan da vazgeçmez. Mahalledeki Jenny adındaki kıza da aşık olur ve ona bir not gönderir. Notta onun resmini yapmak istediğini söyler ve onu davet eder. Kız buna sevinir ve Christy ile süre geçirir. Fakat zaman içinde o da Christy’den uzaklaşır. Beklentileri boşa çıkan Christy tekrardan bir aşk acısı yaşar.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Yağmur Demir dedi ki:

    En iyi otobiyografi romanlarından biri olarak değerlendirilebilir. Çok uzun zamandır bu kitabı okumak istiyordum ve arıyordum. Ama burada görünce çok sevindim

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test