Akilah Azra Kohen Fi Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 20 Mart 2017
  • 895 kez görüntülendi.
Akilah Azra Kohen Fi Pdf E-Kitap Tanıtımı

Akilah Azra Kohen Fi Pdf E-Kitap Tanıtımı

Akilah Azra Kohen Fi Pdf E-Kitap Tanıtımı

21manipülasyon, seks, aldatma ve aldanma hikâyeleri bir ihtimal herkesin dikkatini çekebilir fakat gerçeklerden yola çıkılarak ulaşılmak istenen yerde yalnız farkındalık vardır.

Fi güzelliğin lanetlendiği, zekânın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine dünyaya geldiğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

Bir kişiye duyulan aşktan daha acımasız bir şey var mıdır?

Akilah Azra Kohen Fi Pdf E-Kitap Tanıtımı

Akilah Azra Kohen Fi Pdf E-Kitap Tanıtımı

BU KİTAP hepimiz İÇİN YAZILMADI

Azra Kohen… İstanbul Üniversitesi Radyo tv ve beyaz perde ile Ottawa Üniversitesi Üçüncü Dünya ülkelerine yardım ekonomisi bölümlerinden mezun çiçeği burnunda bir yazar. Okurlarına içsel yolculuğun kapılarını aralayan üçlemesi Fi, Çi, Pi’in ilk durağı Fi’dir. “Fi ile çıkılan yolculuğun tek durağıdır Çi. Yalnız farkındalığa giden, değiştiren, kesinlikle geliştiren bir yoldur bu fakat sunmuş olduğu cinsellik, serüven, intikam, tutku sizi aldatmasın, zordur” diyor yazar. Kohen, verdiği bir röportajda ise Fi’nin yazılış amacını, ”Çaresizlik ve ihtiyaç. Çaresizlikten doğdu Fi. İzlemek zorunda kaldığım adaletsizliği engelleyebilmek için o kadar çaresizdim ki neredeyse savaşa girecektim ve nihayetinde savaşını verdiğim o iğrenç şeye dönüşüp mutlaka kaybedecektim, çünkü cenkler savaşılarak kazanılmıyor, maalesef o kadar basit değil. Ve ihtiyaçla büyüdü Fi, çünkü yazdıkça bir terapi benzer biçimde onardım kendimi.” diye tanımlar.

Yazara gore dünya büyük bir karmaşa içinde. Fakat bu karmaşanın nedeni ne eğitim, ne işsizlik ne de parasızlık. Ona gore annelerin çok büyük bir hatası var. Özellikle çocuklarını aşırı korumacı olarak yetiştiren anneler, çocuklarına kimlik bilinci yüklemeyi başaramayarak bireyselliğe erken yaşta uyanmalarını engelliyorlar. İşte bu kitap farkındalığını ortaya çıkarmaya çalışan dört ana karakterin etrafında şekillenmiş bir eserdir. Kitabın ana karakterlerinden biri Can Manay… Ülkede çok ünlü ve varlıklı bir psikolog. Televizyonlarda program yapıyor ve özel seanslarında kendine özgü tarzıyla ünlü.Takıntılı ve acımasız bir avcı. İstediği ve açlığını duyduğu şeyi elde etme pahasına her şeyini gözden çıkaracak kadar hırslı biri. Beraber olduğu hanımlarla buluşmasında refah sağlayacak bir ev almak ister. Satın almak istediği eve bakarken yan evin bahçesinde dans eden bir kadın görür. Kelimenin tek anlamıyla çarpılır.

Akilah Azra Kohen Fi Pdf E-Kitap Tanıtımı

İşte ondan sonrasında ‘bu benden de öte bir tutku’ diyerek tanımladığı dansçı Duru’ya aşkı adım atar. Onu elde etmek için kendini kaybeder ve tüm kariyerini kaybetmek pahasına Duru’nun ardından koşar. Fakat önünde çok büyük bir engel vardır. Kendi kabiliyeti altına ezilen bir müzisyen olsa da gayet karizmatik ve yakışıklı müzisyen Duru’nun sevgilisi Deniz. Bu yeteneğinin altında ezilmemek için kendini esrara vermiş olan yetenekli bir müzisyen. Can Manay, Duru’ya yakın olmak için bu evi satın alır. Birkaç kere çiftleri yemeğe çağrı eder. Duru en sonucunda Can Manay’ın kendisine olan ilgisini farklıdır, fakat Deniz’e olan aşkı ağır basar. Rahatsız olsa da bu durumdan Deniz’e bahsetmez. Fakat son zamanlarda Deniz’in esrara bu kadar çok bağlanmasından o denli rahatsız olur ki aşklarında bir çatlaklık kaynaklanır.

Duru’ya olan bu ilgisi Can Manay’ı o denli çok mahveder ki, sırf yakın olmak için projesi Deniz’e ona ait olan konservatuar açma teklifi götürür. Üniversitede hoca olan Deniz bu fikre o denli çok sevinir ki, kafasında hazır olan projeyi gerçekleştirmek için hemen kolları sıvar. Diğer taraftan Can’ın Duru’ya olan ilgisini asla hiçbirşekilde fark etmez. Deniz’in bu tavrından Duru çok rahatsızlık duyar. Ve Can Manay hiçbir şekilde Duru’dan vazgeçmez. Kendini yitirme pahasına peşini bırakmamaya devam edecektir…

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test