Ahmet Batman Gökyüzüne Not Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 15 Mart 2017
  • 994 kez görüntülendi.
Ahmet Batman Gökyüzüne Not Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ahmet Batman Gökyüzüne Not Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ahmet Batman Gökyüzüne Not Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ne balığın yeri akvaryum ne kuşun yeri kafes…
Her insanın bir vatanı var benimki sensin…

Ufak bir mucize isterim. Senin yanımda olduğun ve benim sadece sana ilişkin olduğum bir mucize. İkimiz için yazılmış fakat ikimizin de okumadığı bir kitap, bize birbirimizi özetleyen ama dinlemeye korktuğumuz bir şarkı ve hiç bakmadığımız fakat içinde yalnız ikimizin olduğu bir fotoğraf olsun isterim.

Senin hikâyende kendime bir yer arıyorum. Kim bilir ikimiz için yeni bir hikâye yazmak isterim. Mutlu olsam da olmasam da bu benim hikâyem demek istiyorum. Bu dünyada tek bir hayat yaşayacaksak eğer ve nihayetinde sonlanmış bizim hikâyemiz olacaksa yaşadığımız hikâye de bize ilişkin olmalı…

Bir sokak içinde tuttun ellerimi, ki ben buna bile hazır değildim. Gözlerin gözlerimdeydi. “Ömrümü vereceğim hanım sen misin?” der benzer biçimde baktım. “Sen benim için yaratıldın” dedin gözlerinle. O sessizliğin içinde gözlerimizle mevzuştuğumuz ne varsa gökyüzüne not olup uçtu ve bizler bir mucizeye inanıp sonsuz bir hikâye olmak istedik.

Ahmet Batman Gökyüzüne Not Pdf E-Kitap Tanıtımı

Ahmet Batman Gökyüzüne Not Pdf E-Kitap Tanıtımı

Kaderin ağları örülmüşse bir kere, kimse onu temizleyemez.

Deniz Bulut mütevazı, Çanakkale’ye ilham arayışları içerisinde yeni bir kitap yazmak için gidiyordu. Ve uçağı değil de otobüsü tercih etmişti. Annesinden ikinci kere ayrılışıydı bu ve yeterince de huzursuzdu. Üstelik yanına bazı nedenlerden ötürü oturmak zorunda olan kadın, bu huzursuzluğa katkı sağlıyordu. Araya çanta koymalar, hiç temas etmemeler filan… Ki o çanta bir koltuk bedelindeydi esasen. Ve arka koltukta oturan kurtarıcımız bayan Mavi hemen Bay mütevazi’nin imdadına yetişerek hanıma arka koltukta oturmasını teklif eder. Ve hanımefendi Mavi yani Buket, Deniz’in yanına daha doğrusu Deniz’i yerinden kaldırarak cam kenarına oturmasıyla, Deniz’in gerçek hikâyesi yazılmaya başlamıştı.

Deniz, Buket ile ilk göz göze ulaştığında yaşamında bazı taşların yerini değiştiğini hissetmişti. Hatta Deniz bazı erkeklere nazaran hissetmeyi bilen bir erkekti. İlk diyalogları münakaşa dolu olsa da daha sonra ikisi çok iyi anlaşmışlardı.

Mola verdikleri ilk istasyonda örneğin, Buket; Deniz’e yazarının belli olmadığı şu demek oluyor ki yüzünü gizleyen (!) bir adamın kitabını önerip anlatmıştı. Oysaki bilmiyordu ki kendisinin çok sevmiş olduğu yazar karşısında oturmuş çay içiyor ve kendi kitabını kötülüyordu. Deniz, Buket’e ilişkileri çok ilerlediği süre bile söyleyememişti bu yazarlık meselesini. Ama esasen onları son duruma getiren şeyde saklanan gerçeklerdi. Nitekim noksan anlatılan gerçeklerde birer yalandır. Hem de daha tehlikeli olanlarından.

Ahmet Batman Gökyüzüne Not Pdf E-Kitap Tanıtımı

Otobüs yolcukları esnasında sohbetleri iki arkadaşın konuşmaları haline dönmüştü. Deniz hayatında kimse ile paylaşmadığı ve çocukluğundan beri sürdüre gelen gökyüzüne not bırakma alışkanlığını Buket’e gösterip, öğretmişti. Her ne kadar bu oyun Buket’e saçma gelse de fazlaca merak da etmişti.

Deniz’in böyle bir oyun oynamasının sebebi, Deniz’in annesi ve babası Deniz daha bebekken kabahatsuz yere hapse girmesi ve Deniz’in anne ve babasını 17 yaşına kadar hiç göremeyişinden kaynaklanan bir olay. Deniz ne zaman anası ve babası ile mevzuşmak istiyorsa semane bir not bırakırdı. Her ne kadar aradan geçen seneler ondan sonra annesine kavuşmuş olsa da babası hayla içerideydi ve gökyüzüne not bırakmaktan vazgeçmiyordu. Semane not oyunu Deniz’in bir hayat parçasıydı.

Çanakkale’ye ulaştıklarında Deniz cesaretinden yana kayarak Buket’e bir teklifte bulundu. Sadece ikisini bilmiş olduğu ve ikisine özel olan bir mail hesabı açıp oraya sırayla semane notlar bırakmak.

Buket kabul etmişti ve Deniz, Çanakkale’de artık durduğu süre Buket içindi. Buket ne süre İstanbul’a dönerse Deniz’de o zaman dönecekti. Ki bilet alacakları gün buluşup gene aynı koltukları alarak yolculuklarını sürdürmüşlerdi. İstanbul’a geldiklerinde ise geçirilen buluşmaların peşinden nihayet sevgili olabilmişlerdi. Ama Deniz’in rahat edemeyip yazarlığı hakkında gerçeği söyleyince evlilik yolunda ilerleyen ilişkileri tamamen bitmişti.

Deniz pes etmeyecekti. Babası benzer biçimde sevmiş olduğu kadını kazanmak için her şeyi yapacaktı. Hatta babası hapishaneden çıkmıştı bile ve Deniz’in en büyük destekçisiydi. Fakat gel gör ki Buket hakikaten çok zor bir kız. Öyle ki aylar süresince neler neler yaptırttı Deniz’e… ama affetti mi, bunu bence kitabın büyüsünü bozmamak adına siz okuyarak öğrenin.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test