Adam Fawer Olasılıksız Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 16 Mart 2017
  • 913 kez görüntülendi.
Adam Fawer Olasılıksız Pdf E-Kitap Tanıtımı

Adam Fawer Olasılıksız Pdf E-Kitap Tanıtımı

Adam Fawer Olasılıksız Pdf E-Kitap Tanıtımı

BİTİRMEK İÇİN YARINI, BAŞKASINA ANLATMAK İÇİN BİTİRMEYİ BEKLEMEYECEKSİNİZ.
Olasılıksız demek yetersiz kalacaktır. İnsanı adeta büyüsü altına alan bu hikayede, Adam Fawer, bilim, felsefe, entrika ve maceradan ortaya bir başyapıt çıkarmış.”
Clive Cussler

İlk cümleden itibaren bağlanıp kaldım; sayfaları, floş royal tutturmaya çalışan bir kumarbazın kartlarını açtığı benzer biçimde çevirdim. Olasılıksız, insanı düşündüren matematik teorilerini ve maceranın cazibesini zekice birleştiren, okura Michael Crichton ve Robert Ludlumu hatırlatan bir kitap. Hakkaten kaçırılmaması ihtiyaç duyulan bir zevk.

Ben Mezrich, Mekanı Batırmak ve Çirkin Amerikalıların yazarı
…hikayenin sonucunda, bir taraftan şizofreninin gerçek nedenlerini düşünürken, bir taraftan da tek bir hareketin bir insanoğlunun yaşamını ne kadar değiştirebileceğine şaşırıyor olacaksınız. Olasılıksız, beğeniceğinize gözümüz kapalı iddiaya girebileceğimiz bir kitap.
People

Bir sabah, yıllardır görmediğiniz bir dostunuzı düşünerek uyandınız. Bir saat sonrasında, onunla sokakta karşılaştınız. Sizce bu bir tek bir rastlantı mü, yoksa çok daha farklı anlamı olabilir mi?
Siz hiç Lotoda büyük ikramiye kazanmadınız. Ama birileri kazanıyor. Bununla beraber devamlı! Onlar sizden daha mı şanslılar?

Şans nedir gerçekten? İçinizde bütün paranızı kırmızıya yatırmanız gerektiğini söyleyen bir his var. Bu his bir öngörü müdür? Yoksa daha fazlası mı?

Yolda gidiyorsunuz. Kafanızı çevirip yandaki minik parka baktınız ve bir anda bu anı daha önce de yaşamış olduğunuzu hissettiniz. Evet, Deja Vu. Sizce nedir Deja Vu; Geçmiş mi, rüya mı, yoksa geleceği mi görüyorsunuz?

Eğer siz de kontrölün kimde bulunduğunu merak ediyorsanız, Olasılıksız tam sizlik bir roman.

Adam Fawer Olasılıksız Pdf E-Kitap Tanıtımı

İnsanoğlunun hayata dair bir çok surusu vardır ve genel anlamda cevaplar sürekli felsevi söylemlerde mevcuttur. Fakat hayatta açıklanamayan bir çok olasılık vardır. Düşündüğünüz insan ile birden bire karşılaşmanız, birilerinin şans oyunlarını kazanırken sizin kazanamamanız, bir şey yaparken içinizden bir hissin size ne yapacağınızı söylemesi, arada sırada deja vu tarzında hissetmeniz ve buna anlam verememeniz, rüyanızda gördüğünüzü gerçek hayatta bire bir yaşamanız yada rüya mı gerçek mi diye karıştırmanız.

Adam Fawer’in olasılıksız romanı içinde tüm bu soruların ve benzeri soruların cevabını bulunduruyor. Hayatta şans yada olasılık olarak adlandırdığımız yaşanmışlıkları bilim, felsefe ve gerçeklik ile harmanlayıp size yaşamı anlatıyor.

**********

Geleceği görebilen birini soruşturma mümkünlığınız ne kadardır?
David Caine olasılık üzerine uzmanlaşmış bir eğitim görevlisidir fakat en zayıf noktası kumar tutkusudur. Olasılık teorilerini kullanarak her vakit kazanacağını düşünür ve son oyununda da kaybetmesi imkansıza yakın olduğundan çok yüklü bir miktar ile oynar. Tabi kaybetmesi imkansıza yakın olmasa da o ufacık olasılık gerçekleşir ve kendini Rus mafyasına binlerce dolar borçlu şekilde bulur. Dahası beynindeki mesele sebebi ile devamlı nöbet geçirir ve nihayetinde işini de yapması imkansız hale gelir. Bunun üzerine deneysel bir tedavi teklifi alır fakat şizofreni mümkünlığı sebebi ile çekingen davranır. Kardeşi Jasper da şizofrendir ve devamlı bunun ne kadar korkunç bulunduğunu anlatır. Fakat Caine başka yol olmadığını bilir ve ilaçları kullanmaya adım atar.

CIA gizmenı Nava Vaner gizli saklı bilgileri diğer gizli servislere satarak geçimini sürdürür. Fakat son satışında işler ters gider ve dahası CIA’den NSA’e zorunlu göreve tayin edilir. Kore gizli servisine değerli bir data sağlayamazsa öleceğini bilir ve bu yüzden NSA’in bilgisayarlarında işine yarar bilgiler arar. İşte o anda Dr. Tversky’in araştırmasını görür. Fakat doktorun araştırmasında gözü olan bir tek o değildir. Emekli olması kaçınılmaz olan ve emekliği için bu araştırmanın patentini almak yada çalmak isteyen NSA’in başkanı Forsythe de bu bilginin izini sürer.

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. hayal Sayan dedi ki:

    Eğlenerek okudum. Çok beğendim. Gerilim ve keyifle dolu sürükleyici bir kitap. Her daim okunacak bir başucu kitabım olsu diyebilirim. Öğrenecek çok fazla detay var.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test