Stephen King 22/11/63 Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 10 Şubat 2017
  • 915 kez görüntülendi.
Stephen King 22/11/63 Pdf E-Kitap Tanıtımı

22/11/63 – Stephen King PDF Kitap Tanıtımı

Stephen King 22/11/63 Pdf E-Kitap Tanıtımı

22/11/63 isimli kitap, Dünyaca ünlü Yazar Stephen King’in 2011 yılında yayımlanan bir kitabıdır. Romanın Türkçede yayımlanma tarihi ise 2012 yılıdır. İngilizceden çevirisi de Zeynep Heyzen Ateş tarafından yapılmıştır.

22 Kasım 1963’te ABD Başkanı John Kennedy uğradığı suikast sonucu hayatını kaybetmiştir. Suikastçi ise Lee Oswald idi. Bu tarihle başlayan kitabın hikayesi ise şöyle; Jake Epping, Maine’deki Lisbon kasabasında yaşayan bir edebiyat öğretmenidir. Eşinden daha yeni boşanan Jake, sık sık gittiği Al’ın Yeri lokantası sahibinden Al’dan bir telefon alır. Onu çağıran Al’ın sesi dün akşam görmüş olduğu adam gibi deği aksine hastalıklı ve yaşlı gelmektedir. Al ile buluşan Jake, 4-5 yıl yaşlanmış ve hastalıktan ölmek üzere olan bir adam görür. Önemli olan tek şey ise bu adamın son isteğidir.

Al, Jake’e bir geçit olduğunu ve buna lokantanın kilerinden ineceği basamaklarla 2011 yılından 1958 yılının 9 Eylül sabahına gideceğini söyler. Jake ise bunu denediğinde gördüklerine inanamaz. Geçide yaptığı her ziyaret, daha önceki ziyaretini sıfırlamaktadır. Jake’ten tek bir şey istenmektedir; Kennedy suikastini engellemesi. Ölmeden evvel Jake’in bu görevi yerine getirmesini isteyen Al ile dost olan Jake ismini George Amberson olarak değiştirir. Geçmiş yaşama ayak uydurmaya çalışırken Jake bir yandan da, gelecekte olacaklarını bildiği şeylerden para kazanmaya çalışıyor. Jake görevini ise Al’ın ona yazdığı notlar ile sürdürüyor. Lee Oswald’ın ABD’ye gelişinden oturacağı evlere kadar her detayı takip ediyor. 22/11/63 tarihi geldiğinde ise olaylar bambaşka bir boyut alıyor.

Stephen King’in biraz bilim kurgu biraz da gerilim dolu bu kitabı sürükleyici ve akıcı hikayesiyle sizi her sayfada şaşırtmayı başarıyor.

 

Sayfa Sayısı : 816

Basım Yılı : 2012

Dili : Türkçe

Yayınevi: Altın Kitaplar

 

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test