Sinan Akyüz Yağmurun Gelini Pdf E-Kitap Tanıtımı

  • 16 Şubat 2017
  • 1.029 kez görüntülendi.
Sinan Akyüz Yağmurun Gelini Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sinan Akyüz Yağmurun Gelini Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sinan Akyüz Yağmurun Gelini Pdf E-Kitap Tanıtımı

“kimi zaman alıp başını gitmek ister insan. Uzaklara, çok uzaklara… Görürüm ki sen de alıp başını gitmek istersin buralardan. O zaman ben de seni yanımda götüreyim derim…”
Delal iliklerine kadar sarsıldı. Sonrasında ani bir öfke hissetti içinde.
“Doğrudur,” diye bağırdı. “Uzaklara, bununla birlikte çok uzaklara gitmek isterim… Fakat Şiyar’ımın olmadığı bir yere de gitmek istemem.”
Mamo sakinliğini hiç elden bırakmadı.

“İstersen acele yargı verme,” dedi. “Yarın sabaha kadar vaktimiz vardır. Bilesin ki benim oğlum da senin benzer biçimde yaralıdır. Bu kötü günlerinizde birbirinize yoldaş olursunuz kızım. Baran’ım elbette iyileşecek, bigün ayağa kalkacaktır. O vakit da senin yaralarını o iyi edecektir…”
Düğün günü güzeller güzeli Delal, gelin alayıyla damat evine vardığında yaşamının en mutlu gününü yaşıyordu, ta ki Şiyar’ının atı Cengâver bir başına ortaya çıkıncaya kadar… nasıl olmuştu da mutluluk bu kadar çabuk uçup gitmişti ellerinin arasından? Nasıl olmuştu en güzel günü kara güne dönüşüvermişti? Şimdi nasıl Şiyar’ın kardeşi Diyar’a eş olacaktı? Töreye iyi mi karşı gelecekti? Sürdü Cengâver’i ölüme, ama yazgı ona başka bir yol çizdi. Önce Mamo’yu gönderdi, sonra da umudu…
1950’lerde sınır kaçakçılığını önlemek için tüm sınır mayınlanmış, yaşanan kayıplarla hayatlar değişmişti. Tıpkı Delal ile Şiyar’ınki gibi. Onların gerçek yaşamlarından yola çıkarak kaleme aldığı bu kitapla Sinan Akyüz, bizlere her ne olursa olsun ümit etmekten vazgeçmememiz gerektiğini hatırlatıyor. Sevginin ve cesaretin gücüyle…

Sinan Akyüz Yağmurun Gelini Pdf E-Kitap Tanıtımı

Sinan Akyüz Yağmurun Gelini Pdf E-Kitap Tanıtımı

Kitabın girişinden alıntıyı ilk defa paylaşıyor Sinan Akyüz. Yağmurun Gelini romanından bir bölümü tadımlık niyetine okuyalım:

“Hz. Adem cennetten kovulup yeryüzünde yapayalnız kaldığı günlerden birinde, tanrı’a kendisini affedip tekrar cennetine kabul etmesi için diz çöküp yalvardı. Yakarışı sonlanır bitmez yağmur başladı ve bir hayli uzun sürdü. Yağmur dinince allah, Hz. Adem’e bir gökkuşağı gönderdi ve ayağa kalkmasını işaret etti. Eğer gökkuşağının altından geçmeyi başarırsa cennete ulaşacağını söyledi. Ve Hz. Adem, ümit etmeyi öğrendi.”

Yeni Konulardan haberdar olmak için lütfen mail abonemiz olun.

Mail adresinizi buraya yazınız:

Açılan Pencereden Güvenlik Kodunu Gir.Sana Gelecek Olan Doğrulama Linkine Tıkla.Aboneliğiniz Aktif.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bir Cevap Yazın

test